Zakładamy gmail-a – test i ocena darmowego konta od Google.

Przyszedł czas na ostatnie konto pocztowe od google. Konto takie oferuje znacznie szerszą funkcjonalność niż sam mail, spaja ono wiele usług, których opisanie zajęło by wiele stron. Co oferuje takie konto w zakresie poczty email, dowiecie się z niniejszego artykułu.

W celu założenia konta wchodzimy na stronę: accounts.google.com

lub wpisujemy w wyszukiwarkę „gmail” i przechodzimy do pierwszego linku. Na otworzonej stronie klikamy w „załóż konto”.

Test poczty gmail.com. Ocena konta, plusy i minusy.

I podejmujemy próbę czasu dla tego formularza.

Czas wypełnienia formularz to tylko 48 sekund!

porównanie kont email

Ranking najlepszych, darmowych kont pocztowych!

Przez kilka dni testowaliśmy najpopularniejsze i bezpłatne konta pocztowe w Polsce. Czas poznać wyniki naszego testu biorąc pod uwagę ocenę ogólną, jak również zwycięzców w poszczególnych kategoriach. [czytaj dalej…]

Test poczty gmail.com. Ocena konta, plusy i minusy.

Formularz wymaga od nas uzupełnienia tylko naprawdę potrzebnych informacji, bez zainteresowań i innych zbędnych okienek. Wchodząc na pocztę wita nas animacja, która pomoże nam zapoznać się ze wszelkimi funkcjami poczty. Naprawdę jest ona przygotowana bardzo profesjonalnie i w przystępny sposób.

Test poczty gmail.com. Ocena konta, plusy i minusy. Test poczty gmail.com. Ocena konta, plusy i minusy.

Interfejs poczty jest przejrzysty, układ standardowy, trochę minimalistyczny, ale na pewno może się podobać. Co warte zauważenia to okno postępu konfiguracji skrzynki, które pokazuje na jakim etapie jesteśmy, oczywiście możemy je zamknąć, potem wznowić, według nas jest to bardzo dobry sposób na pokazanie co jeszcze w naszej skrzynce zrobić.

Test poczty gmail.com. Ocena konta, plusy i minusy.

Po zamknięciu tego okienka ukazuje nam się cały interfejs, cały bez reklam! Może to być szokiem ze względu na doświadczenia z innych kont pocztowych.

Test poczty gmail.com. Ocena konta, plusy i minusy.

W tej poczcie mam bardzo rozbudowane ustawienia. Pojemność konta to 15 GB, możemy dokupić kolejne gigabajty. Maksymalna wielkość załącznika to 25 MB, większe załączniki może wysyłać tylko wstawiając je w Dysk Google.

Aby usunąć konto musimy wejść w

ustawieniaKonta i importowanieInne Ustawienie konta Google

i dopiero tutaj odnajdziemy „Usuń swoje konto i usługi”.

Test poczty gmail.com. Ocena konta, plusy i minusy.

Po wpisaniu hasła i potwierdzeniu, że chcemy usunąć konto pojawia nam się informacja o usunięciu konta.

Test poczty gmail.com. Ocena konta, plusy i minusy.

Podsumowanie – plusy i minusy:

+ prosty interfejs i układ strony, brak reklam, rozbudowane ustawienia

– ograniczona pojemność konta i załączników w mailu

Ocena:

  • proces zakładania konta – 10/10 pkt
  • interfejs – 9/10 pkt
  • pojemność konta oraz wielkość załącznika – 3/10 pkt
  • brak reklam – 10/10 pkt
  • intuicyjność  –  9/10 pkt

ocena ogólna – 41/50

porównanie kont email

Ranking najlepszych, darmowych kont pocztowych!

Przez kilka dni testowaliśmy najpopularniejsze i bezpłatne konta pocztowe w Polsce. Czas poznać wyniki naszego testu biorąc pod uwagę ocenę ogólną, jak również zwycięzców w poszczególnych kategoriach. [czytaj dalej…]

Podziel się wiedzą z innymi

5 odpowiedzi na "Zakładamy gmail-a – test i ocena darmowego konta od Google."

  1. Odradzam pocztę gmail, nasza firma ma kilkanaście kont z których korzystamy od kilku lat, nagle od niedawna blokują nam konta wymagając dodatkowych informacji których już nie pamiętamy. Porażka, czeka się na weryfikację godzinami. Jakim prawem blokują konta, skoro mamy hasła do kont ? Mamy bardzo poważne problemy z tego powodu, nie możemy odpisywać na maila do kontrahentów i klientów, dla firmy to masakra. Uważajcie bo będziecie mieli takie same problemy !!!!!!!!!!!!!
    Może ktoś wie jak sobie z takim problemem poradzić ?

    Odpowiedz
  2. Mam kilka kont *@gmail.com a to z racji potrzeby chmury a każda po 15 GB – pewnie zrezygnuję bo chmura MEGA.nz ma 50 GB za free. Niestety same konta używam sporadycznie i to tylko w smartfonach, albowiem Thunderbird go nie akceptuje. Konto jest przede wszystkim dość ograniczone i powolne a w chmurze przesyłane pliki nie nadpisują poprzednich ale zapisują się jako takie same – to jest chore. Z kolei Dropbox nie ma tej wady i jest ciekawy ale ma tylko 2 GB za free (mam go w PC i jest super) – inny rozmiar słono płatny to 1 TB. Pisałem niedawno do centrali Dropbox w USA aby wprowadzili odpłatne i tańsze rozmiary chmury np. 50/100/250/500 GB ale odpowiedzieli, że nie mają tego w planach – odpisałem, że są niereformowalni.

    Odpowiedz
  3. Mm konto w WP i teraz nawet dla darmowych kont Wp stała się KOMERCYJNA. Przykład : na adres jacabu71@wp.pl przychodzą e-maile adresowane do jaca_wisnia@wp.pl. Oczywiście była to reklama jakiegoś produktu + wirus ( czy WP sprawdza co wysyła ? dobre pytanie !)
    Takich e-maili – NIE ADRESOWNYCH DO MNIE – otrzymałem mnóstwo ! Oczywiście zgłosiłem to do WP ale nie otrzymałem żadnej odpowiedzi ( dlaczego mnie to nie dziwi ?????)
    Reasumując : poczta WP stała sie KOMERCYJNA a to oznacza, ża dla KASY wyślą wszystko !. Nawet fałszywe e-maile z Poczty Polskiej, które zawierają trojany, które to …..rozwalą Wam komputer ! Sprawdziłem u źródła tj. w Poczcie Polskiej i potwierdzili, że wielu hakerów wysyła fałszywe e-maile. Szkoda, że WP……pomaga im w tej dzałalności.
    Wniosek : odradzam wszystkim zakładanie konta na WP bo, oczywiście to moja subiektywna opinia, jęsli firm nie jest lojalna wobec mnie to dlaczego ja miałbym być lojalny wobwc niej ??? Dobre pyutanie , nieprawdaż ? Mam nadzieję, że większość czytających ten komentarz rozumnie słowo LOJALNOŚĆ. To słowo, jak i DARMOWO zdewaluowało się w jęz. polskim także, co zrozumiałe, dla wielu będzie ….nie zrozumiałe !
    Właśnie dlatego …..wyjechałem z Polski i jestem z tgo dumny !!
    Pozdrawiam

    Odpowiedz

Komentarz do postu