Bookviser Reader – mobilny czytnik e-booków dla systemu Windows Phone

Ostatnio dużą popularnością cieszą się urządzenia służące do czytania wirtualnych książek, tak zwanych e-booków. Jednak nie wszyscy chcą wydawać pieniądze na kolejne urządzenie – właśnie dla nich powstał Bookviser Reader.

Bookviser Reader – czytnik e-booków

Bookviser Reader to po prostu aplikacja umożliwiająca czytanie książek w telefonie. Niektórzy powiedzą, że książki można czytać już w przeglądarce plików PDF. To prawda, jednak przeglądarki te nie mają aż tak wielu funkcji, nie są też przystosowane do najczęściej używanych formatów e-booków.

Jedną z największych zalet tej aplikacji jest przystosowanie tekstu do wyświetlania na małym i jasnym wyświetlaczu smartfona. Oprócz podzielenia treści na strony i dopasowania wielkości czcionki program wyświetla także teksturę kartki papieru pod tekstem. Wszystkie te zabiegi, w połączeniu z zastosowaniem realistycznych animacji pozwalają upodobnić okno aplikacji do realnej książki, a także zmniejszyć poziom zmęczenia oczu podczas czytania.

Bookviser Reader – czytnik e-booków

Po uruchomieniu aplikacji powita nas biblioteka książek znajdujących się w pamięci urządzenia (możliwy jest także ich import z dysku OneDrive), lub ostatnio czytana strona. Nawet po zamknięciu aplikacji program zapamiętuje ostatnio otwartą stronę i wyświetla ją bez żadnych problemów.

Bookviser Reader – czytnik e-booków

Bookviser Reader oferuje jeszcze jedną, bardzo przydatną funkcję – pojedyncze kliknięcie na stronę powoduje otwarcie menu z najważniejszymi funkcjami np. regulacją jasności ekranu i blokadą obrotu.

Bookviser Reader – czytnik e-booków

Link do pobrania Bookviser Reader

Program jest dostępny na system Windows Phone w wersji darmowej i, co najważniejsze bez reklam:

https://www.windowsphone.com/pl-pl/store/app/bookviser-reader/25bef109-9a3a-44a4-ba58-177cd642d143

* Wszystkie zdjęcia pochodzą od Bookviser Inc.

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu