Ciekawostki informatyczne, teleinformatyczne, informacje dla ciekawych świata technologii. Poznaj sprawdzone rozwiązania, zobacz co piszczy w trawie.

Podkręcanie kart graficznych

Podkręcanie kart graficznych

Przedstawiamy sposób na podkręcanie karty graficznej. Jeśli chcesz ze swojej grafiki wycisnąć jeszcze więcej, zobacz, jak się to powinno robić. Podkręcanie, inaczej przetaktowywanie (ang. overclocking) polega na zwiększeniu szybkości pracy poprzez zmianę taktowania zegara.

Czytaj dalej >>>

Wybraliśmy dla Ciebie następujące artykuły:

VPN - czyli jak ominąć geolokalizację

VPN – czyli jak ominąć geolokalizację i korzystać z amerykańskich serwisów.

Jak ominąć geolokalizację, by móc bez przeszkód korzystać z amerykańskich serwisów takich jak Netflix, Pandora? Zadanie okazuje się nader proste, wystarczy pobrać i zainstalować odpowiedni program, by lotem błyskawicy zmienić swoją lokalizację i przenieść się np. do Stanów.

0 komentarzy

Laptop do domu – czym kierować się przy wyborze?

Chcesz kupić laptop do domu, masz dylemat, jaką markę i model wybrać? Jaki zakup będzie optymalny dla Twoich potrzeb? Zapraszamy do lektury.

0 komentarzy
Zastanawiasz się który Linux wybrać? Tu znajdziesz odpowiedzi.

Jaką dystrybucję Linuxa wybrać? – część druga

Który Linux będzie odpowiedni dla Ciebie dowiesz się z naszej serii pt. „Jaką dystrybucję Linuxa wybrać?”. Zapraszamy do lektury.

0 komentarzy
historia transakcji nfc

Jak łatwo odczytać historię transakcji z karty kredytowej – ciekawe zastosowania NFC.

Ciekawe zastosowania NFC. Jak odczytać kartę kredytową i zobaczyć historię transakcji za pomocą NFC w smartfonie i darmowego programu pod Android.

0 komentarzy

Zabezpieczenie konta Facebook

Jeśli posiadasz konto w serwisie Facebook (kto dziś nie posiada takiego konta…), masz swój login i hasło. To jedyne zabezpieczenie Twojego konta, jeśli ktoś pozna hasło, może bez przeszkód zalogować się i zrobić z kontem wszystko, od wpisów i publikacji w Twoim imieniu po kradzież konta. Istnieje jednak sposób na dodatkowe zabezpieczenie, które praktycznie zniweluje do zera…

0 komentarzy

Przechowywanie danych w chmurze – Dropbox.

Chmura – jest to technologia polegająca na udostępnianiu użytkownikowi aplikacji lub przestrzeni dyskowej na zewnętrznym serwerze. Dzięki temu nie ma potrzeby przechowywania wszystkich danych na dysku twardym komputera. Jest to też bezpieczna i wygodna opcja dla użytkowników, którzy chcą korzystać ze swoich plików na wielu różnych urządzeniach w różnych miejscach. Dzięki chmurze nie musimy nosić przy sobie pendrivie…

0 komentarzy
Huawei P10  - odgrzewany kotlet? Recenzja telefonu.

Huawei P10  – odgrzewany kotlet?

Zobacz, czego można spodziewać się po nowym modelu Huawei P10. Czy smartfon okaże się godny zainteresowania. Jakie są jego jego zalety i wady.

0 komentarzy
Pixel C- wydajny tablet według Google

Pixel C – wydajny tablet według Google

Google ma swój udział w większości sprzedawanych tabletów poprzez swój system – Android. W niektórych przypadkach na obudowie urządzenia oprócz nazwy producenta pojawiało się także logo marki należącej do Google, czyli Nexus. Takie urządzenia charakteryzowały się niemodyfikowanym przez producentów Androidem i zostały ciepło przyjęte przez kupujących, także ze względu na niewygórowaną cenę i spore możliwości.

0 komentarzy
Intel I7-6950X 10-rdzeni

„Dziesięciordzeniowa” bestia od Intela!

Dzisiejsze topowe jednostki od Intela mają od czerech do ośmiu rdzeni (wersje Extreme najnowszej generacji i7) aczkolwiek ma się to już zmienić w następnym roku gdyż wiodący producent CPU wypuści wkrótce 10cio rdzeniowy procesor.

0 komentarzy
Jak złożyć komputer, gdy cena nie gra roli. Najdroższy PC.

Gdy cena nie gra roli – składamy najdroższy komputer PC. AMD

Idąc na przekór budżetowym obliczeniom, zaszalejemy w sklepie komputerowym. Przekonaj się, jak złożyć komputer z najdroższych podzespołów w sklepie. Ograniczymy się jedynie kryterium doboru producenta podzespołów do firmy AMD.

0 komentarzy
Lumia 950 z Windowsem 10 - recenzja

Najnowszy flagowiec z Windowsem 10 na pokładzie – Lumia 950

Windows Phone nadal nie cieszy się popularnością porównywalną do iOS i Androida. Microsoft robi co może żeby poprawić jego pozycję na rynku, m. in. poprzez tworzenie kolejnych wersji flagowych smartfonów. Jednym z nowszych produktów jest Lumia oznaczona numerem 950.

0 komentarzy

Zobacz więcej >>>