Cyberpunk 2077 z datą premiery!

Produkt od CD Project RED jest aktualnie najbardziej sprzedającym się preorderem na steamie. Wszyscy bardzo wierzymy w kolejny produkt studia Cyberpunk 2077 .

CD Project RED, znana marka pewnie już na każdym zakątku świata. Niesamowici twórcy, którzy swój rozgłos zawdzięczają miedzy innymi Wiedźminowi. Geralt z Rivii podbił serca fanów. Studio stopniowo się rozwijało wydając Wiedźmina 1, Wiedźmina 2 Zabójcę Królów i dobrze nam znanego Wiedźmina 3 Dziki Gon, który został ogłoszony grą roku 2015 zdobywając wiele nagród. W 2012, pojawił się title reveal, przedstawiając nam tytuł nowej gry nad którą REDzi pracują i niedługo po nim Teaser Trailer. Projekt ściśle tajnie strzeżony, ilość informacji równa zeru. Słynny tweet 10 stycznia 2018 od Cyberpunk 2077 „*bepp*” rozpalił serca fanów, którzy znali potencjał studia. Nadchodził czas by pokazać się światu.

Targi E3.

Targi E3 2018 po niesamowitym spektakularnym wejściem na panelu Microsoft, ujrzeliśmy oficjalny zwiastun gry dziejącej się w przyszłości. Night City ujrzało światło dzienne. Metropolis rządzonym przez pogoń za władzą, sławą i modyfikacją własnego ciała. Po oficjalnej zapowiedzi, w następnych miesiącach dostaliśmy prawie godzinny gameplay rozgrywki. Możliwość customizacji postaci, wiele dróg umiejętności, ważność podejmowania decyzji, ogromny otwarty świat. Nasza postać nazywa się „V”, niezależnie od wyboru płci (tak mamy możliwość zagrania kobietą jak i mężczyzną co ma, również wpływać na rozgrywkę). Poszukujemy najpotężniejszego wszczepu, który da nam wieczne życie. Oczywiście twórcy podkreślili, że gra może się diametralnie zmienić od tego co ujrzeliśmy.
Sama gra prezentuje się genialnie, nadal nie znaliśmy oficjalnej daty wydania, zaczęły się spekulację, jak długo jeszcze potrwają pracę. Wiedzieliśmy, że musimy czekać do następnych targów, ale z myślą, że już nas niczym więcej nie zaskoczą.

Dnia 9 czerwca na targach E3 2019, odbył się panel Microsoft, gdzie sam czekałem na moment pojawienia się CD Project RED, został nam pokazany kolejny zwiastun, tym razem z głównym bohaterem „V” jako mężczyzny. Zobaczyliśmy końcowi napis „Cyberpunk 2077” i nagle nasze postać wybudza się prawdopodobnie na złomowisku. Podchodzi do nas postać i przykuca, był to Keanu Reeves. Dobrze znany nam aktor z filmów o Johnym Wicku, wychodzi na scenę i przedstawia nam grę. Wielkie zaskoczenie i radość opanowała ludzi. Następnie po krótkim podsumowaniu przedstawionym przez gwiazdę wieczoru ukazała się data 04.16.2020 (format MM.DD.YYYY).

Tego samego dnia wyruszyła przed sprzedaż produktu na platformie Steam, niedługo Epic Games Store, oraz na rodzimej platformie GOG.com. Przy zakupie na GOGu jasno mamy podkreślone, że 100% zysków ze sprzedaży trafia do twórców, więc warto wybrać tą opcję by wspierać developerów.

Mnóstwo dobroci.

Edycja standardowa w Polsce na PC została wyceniona na 199,99zł a na konsole 269,99zł. Która zawiera: Płytę z grą; Pudełko z kodem do pobrania gry oraz płytami ze ścieżką dźwiękową (PC); Dwustronną okładkę; Kompendium wiedzy z informacjami na temat świata gry; Pocztówki z Night City; Mapę Night City; Naklejki oraz Cyfrowe dodatki: Ścieżka dźwiękowa; Mini artbook przedstawiający wybrane grafiki z gry; Podręcznik Cyberpunk 2020; Tapety na komputery i urządzenia mobilne. Istnieją różne wydania steelbooków zależnych od danego sklepu, także warto rozejrzeć się przed zakupem.

Została ujawniona także wersja kolekcjonerska wyceniona na 749,99zł dla PC, PlayStation 4 jak i Xbox One. Pierwsze co przykuwa uwagę to oczywiście 25 centymetrowa figurka prezentująca główną postać. Cała reszta znajduje się w grafice powyżej.

 Do zobaczenia 16 kwietnia 2020 roku.
 „We have a city to burn.”

*Grafiki pochodzą ze strony cyberpunk.net

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu