Evernote, czyli prosty sposób na zaawansowane notatki

Smartfony często są wykorzystywane jako podręczne notatniki. Do tego celu zostało stworzonych bardzo wiele aplikacji, od tych najprostszych, pozwalających notować tylko tekst, do bardziej zaawansowanych, pozwalających na dodawanie zdjęć, czy notatek głosowych.

Evernote należy do tej drugiej grupy. Oczywiście program koncentruje się na obsłudze notatek tekstowych, ale oprócz tego pozwala na dodawanie bardziej zaawansowanych elementów, takich jak zdjęcia czy filmy. Te elementy trudno byłoby zmieścić w klasycznym notesie.

Evernote - zaawansowane notatki
Fot. Evernote

Większość notatek będzie zapewne przeznaczona tylko dla nas, ale część z nich prawdopodobnie będziemy chcieli udostępnić. Aplikacja oferuje taką funkcję, swoimi zapiskami możemy dzielić się m.in. przez Facebooka lub pocztę e-mail. Jest to przydatne szczególnie w dużych firmach, gdzie trzeba pracować nad projektem w kilkuosobowym zespole.

Evernote - zaawansowane notatki
Fot. Evernote

Po stworzeniu notatki na telefonie lub tablecie będziemy mogli ją obejrzeć na dowolnym urządzeniu. Aplikacja jest dostępna nie tylko na systemy mobilne, takie jak Android czy iOS, ale także na komputery PC i platformę Windows Phone. Oznacza to że swój cyfrowy notes będziemy mogli przeglądać i edytować praktycznie w dowolnym miejscu.

Evernote - zaawansowane notatki
Fot. Evernote

Program jest dostępny w kilku wersjach, różniących się ceną i dostępnymi funkcjami. Pierwsza opcja jest darmowa, ale m.in. ogranicza miejsce na nasze notatki do 60 MB. Kolejne kosztują 50 i 99 zł rocznie i oferują odpowiednio 1 GB i nieograniczoną przestrzeń dyskową, a także możliwość pracy offline. Na szczęście ograniczenia nie są zbyt uciążliwe – domowemu użytkownikowi powinna wystarczyć najprostsza, darmowa wersja.

Pobierz Evernote:

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu