Gestures Beta, czyli co zrobić, żeby smartfon z Windows Phone był jeszcze bardziej „smart”?

Gestures Beta – gesty w telefonie w zasięgu ręki. Zobacz opis programu umożliwiającego zaprogramować smartfon z Windows Phone do sterowania gestami.

Oprócz zmian w wyglądzie i dodawania najważniejszych aktualizacji dotyczących bezpieczeństwa producenci w swoich systemach umieszczają również mniej lub bardziej przydatne dodatki. Jednym z nich jest możliwość sterowania smartfonem za pomocą odpowiednich gestów.

Gesty w telefonie. Gestures Beta recenzja
Fot. Microsoft Mobile

Możliwość wyciszenia telefonu poprzez obrócenie go ekranem do dołu może nie jest szczególnie przełomowym odkryciem, ale bez wątpienia ta funkcja pomoże nam zaoszczędzić trochę czasu. Microsoft przygotował małą aplikację, którą można aktywować na telefonach z systemem Windows Phone.

 

Program obsługuje w sumie cztery gesty:

– wyciszenie przychodzących połączeń poprzez obrócenie telefonu wyświetlaczem do dołu

– automatyczne odbieranie połączeń, gdy podnosimy telefon do ucha

– kiedy podczas rozmowy położymy telefon na blacie stołu wyświetlaczem obróconym do góry, aplikacja automatycznie uruchomi tryb głośnomówiący

– i analogicznie, kiedy w czasie prowadzonej rozmowy telefonicznej odłożymy telefon wyświetlaczem obróconym do dołu, program wyłączy mikrofon w urządzeniu.

 

Aplikacja Gestures Beta jest niezwykle prosta w obsłudze, po jej uruchomieniu pokazują się cztery wymienione wyżej opcje. Możemy oczywiście zdecydować, których chcemy używać. Należy pamiętać, że jest to nadal wersja beta, więc nie wszystkie gesty mogą zostać prawidłowo odczytane.

Gesty w telefonie. Gestures Beta recenzja
Fot. Microsoft Mobile

Pobierz Gestures Beta

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu