Gry mało znane – A być znane powinny.

Wybraliśmy dla Was gry mało znane, które powinny zawojować rynki. Gry w które można niedrogo kupić i zagrać na słabszym komputerze.

Wszyscy jesteśmy tutaj z jednego powodu. Kochamy gry, a właściwie nie tyle gry co światy przedstawione w danych tytułach. Dzięki tej rozrywce, która jeszcze dwadzieścia lat temu wyglądała jak układanie kwadratów obok siebie, dziś możemy zostać każdym. Chcesz być piłkarzem? Odpal FIFĘ, chcesz być złodziejem? Żaden problem seria Thief na pewno poradzi, są jednak gry, którym przepowiadano murowany sukces, miejsce w historii i setki godzin rozmów tak jak w przypadku serii Gothic w Polsce. Jednak te tytuły, które przedstawimy, mimo, że nie raz dobrze zrobione nie są zbyt popularne… przynajmniej w Polsce. Zapraszamy.

Black & White

            Gra wyprodukowana przez pewnego rodzaju legendę branży Petera Molyneux (Ta legendę… mówiąc w skrócie jeśli czujecie, że politycy robią was w konia to ten człowiek prawdopodobnie uczy tychże tej sztuki. Obiecałby wam wszystko ale to wszystko o czym marzyliście jako gracze, by potem śmiać się z waszych zniszczonych marzeń). Dzięki serii staniecie się bogiem a waszym celem będzie doprowadzenie waszej nacji na szczyt łańcucha pokarmowego imperiów.

Na prawdę porządny kawał kodu i nauczy was skąd się bierze całe zło na świecie, (tak jak Simsy, wiem dobrze, że usuwałeś im drabinkę, raziłeś prądem i paliłeś mieszkania) bowiem nic was nie powstrzyma przed rzucaniem ludźmi, zaprzęganiem ich do pracy, paleniem żywcem kobiet czy też tłamszenie poddanych w chatkach wielkości metr na metr… milusio…

Gry podobne – Populus, Godus, Seria Settlers, From Dust,

Fallout Tactics

            Przeglądając gry mało znane trafiłem na tytuł dość lubiany, głównie ze względu na wąskie grono odbiorców (kiedyś rynek gier był bardziej hermetyczny i mniejszy, więc były grupy fanów gier RPG, gier strategicznych czy konkretnych serii). Ze względu na spory spin off, zmianę czasu akcji, zmiany ilości bohaterów w drużynie i samej mechaniki, niezgodność kanonu. Fani klasycznych Falloutów niemalże chcieli spalić producentów żywcem na radioaktywnym stosie.

Gra mimo to zestarzała się z klasą, jest w dalszym ciągu grywalna i wciągająca. Szczególnie interesująco wygląda fakt, że jest to jedyna część serii gdzie jesteśmy całkowicie wchłonięci w szeregi Bractwa Stali. Polecamy ograć tytuł i sprawdzić samemu, tym bardziej, że podobno ma wciąż żywą grupę fanów i moderów.

Gry podobne – Shadow Tactics, Jagged Alliance,

Port Royale (2)

            Port Royale pochodzi jeszcze z czasów gdy gry ekonomiczne cieszyły się sporą popularnością. Produkcja jest symulatorem kolonialnego kupca a właściwie nie tyle kupca co czasów kolonizacji Ameryki Południowej bowiem nie musicie być handlarzem, to chyba najfajniejsza sprawa. Chcesz budować imperium w Puerto Rico? Wypełniać niebezpieczne misje dla, któregoś z imperiów? A może zostaniesz piratem? Sandbox i to zanim było to modne! Sprawdźcie koniecznie.

Gry podobne  – seria Anno, Port Royale 3

Fable

            Fable czyli tytułowa baśń to w każdej odsłonie piękna opowieść o stawaniu się bohaterem, (lub złem wcielonym, demonem, szatanem itd. Itd.). W Polsce cieszyła się trochę mniejszą popularnością niż na zachodzie między innymi dlatego, że produkt Microsoft Xbox ma mniejszą niszę. Warto spróbować, szczególnie przez fakt, że nie dawno powróciła odnowiona wersja „jedynki”.

            Tytuł charakteryzował się sporą innowacyjnością, chociażby nasz bohater zmieniał wygląd w zależności od tego jakich wyborów dokonywał, czy też jak często obrywał po głowie od przeciwników (pokrywał się bliznami).

Gry podobne – seria Fable,

Poszerzmy listę!

            Zaproponujcie w komentarzach wasze ulubione mało znane tytuły. Moje to właśnie te powyżej i zachęcam żeby chociaż zajrzeć na YT i pooglądać jak się sprawy mają, a jeśli nie macie w co grać… te tytuły kosztują grosze !

Podziel się wiedzą z innymi

2 odpowiedzi na "Gry mało znane – A być znane powinny."

Komentarz do postu