Gry rodzinne platformówki dla graczy w każdym wieku. Gry rodzinne singleplayer, w kooperacji i multiplayerze.
Donkey Kong Country: Tropical Freeze – przeciwnik, który stał się bohaterem.
Gra polecana jest dla osób w wieku 3+
Pierwszy tytuł z Donkey Kong’iem w roli antagonisty ukazał się w 1981 roku. W rok później goryl był już głównym bohaterem gry arkadowej. Donkey Kong Country: Tropical Freeze ukazało się ponad 30 lat później na Wii U, a gracze Nintendo Switch czekali na nią jeszcze 4 lata, aż do 4 maja 2018 roku. Oczywiście w międzyczasie pojawiały się inne tytuły z gorylem w roli bohatera, ale czy aż tak dobre?
Tropical Freeze przenosi nas znów na tropikalną wyspę Kong’a, która tym razem została zaatakowana przez najeźdźców. Są nimi zwierzęta: sowy, pingwiny, morsy poubierane jak historyczni wikingowie. Kong’owi przyjdzie się zmierzyć z nimi wszystkimi, a po drodze czekają na niego bossowie o różnych zdolnościach.
Oczywiście grę można przejść nawet w niecałe 5 godzin, ale nagradza ona wytrwałych poszukiwaczy ukrytych poziomów. Aby pokonać przeciwników, wykorzystujemy siłę i akrobatyczne zdolności goryla. Plansze przechodzimy, jeżdżąc na grzbiecie jednorożca, huśtając się na lianach czy latając na rakietach. Po drodze zbieramy banany i znajdźki innego rodzaju. Robimy to także pod wodą, a zbiorniki wodne stały się tu integralną częścią wielu map, a nawet miejscem walki z bossami.
W produkcji wykorzystano sprawdzone przez lata mechaniki, ale producenci dodali jeszcze parę nowości. Kamerę umieszczono z boku w widoku 2D. Potrafi ona samodzielnie robić zbliżenia podczas efektownych akcji. Grę zaprojektowano w technice 2.5D, z elementami stworzonymi w trzech wymiarach. W rozgrywce może towarzyszyć druga osoba, a gra odbywa się w kooperacji. W takim przypadku towarzysz wybiera sobie jednego z dwójki młodych pomagierów Kong’a, którzy różnią się od siebie niektórymi zdolnościami.
Captain Toad: Treasure Tracker – niemal bajkowy bohater.
Gra polecana jest dla osób w wieku 3+
12 lipca 2018 roku na konsoli Nintendo Switch ukazał się Captain Toad: Treasure Tracker. Jest to pierwsza i na razie jedyna produkcja, której głównym bohaterem jest Grzybek z uniwersum Super Mario i zakątków Grzybowego Królestwa. Produkcja pierwotnie ukazała się na Wii U w 2014 roku, ale dziś jest nieco bardziej rozbudowana. 14 marca 2019 oddano graczom nowe DLC wprowadzające 18 nowych plansz.
W grze, na trójwymiarowych mapach ukryto przejścia, dodano przeciwników i zaplanowano łamigłówki, które prowadzą do zdobycia złotych gwiazdek. Jak zwykle w platformówkach, znajdźki są tu wszechobecne i jest ich kilka rodzajów. Mapy są malutkie, a ich przejście nie zajmuje dużo czasu. Niektóre zaprojektowano, wspominając Super Mario Odyssey i rzeczywiście oddają klimat tamtej produkcji.
Captain Toad to jeden z przyjaznych bohaterów, który ogranicza się raczej do ucieczki przed wrogiem niż do konfrontacji z nim. Czasem jednak potrafi odgryźć się przeciwnikom. Podrzuca im wtedy rzodkiew wykopaną z ogródka. Ma kilka małych ograniczeń, ale doskonale radzi sobie w rozwiązywaniu zagadek i puzzli. Grając, nie ma sposobu, by nie polubić Grzybka.
Kamera została przedstawiona w rzucie izometrycznym z możliwością jej swobodnego obracania. Grę Captain Toad: Treasure Tracker zaprojektowano w pełnym trójwymiarze, a kolorystyka tej produkcji jest niezwykle barwna i przyjazna dzieciom. Można ją przechodzić samodzielnie lub w kooperacji. Po około 7-godzinnej głównej kampanii czekają na graczy inne wyzwania oraz nowa postać.
Yoshi’s Crafted World – w sam raz dla najmłodszych.
Gra polecana jest dla dzieci i dorosłych w wieku 3+
Yoshi’s Crafted World z kamerą umieszczoną z boku jest platformówką stworzoną w pełnym trójwymiarze. Dzięki możliwości ponownego przejścia poziomów oraz zmiany perspektywy kamery, levele znów możemy odkrywać na nowo. Do dyspozycji graczy oddano w grze około 40 grywalnych plansz, ale producenci zadbali o to, by gracze mieli po co przechodzić je po raz kolejny.
Tu wybierzemy się na poszukiwanie kwiatków podobnych do stokrotek, przy okazji zbierzemy setki znajdziek i podrzucimy jajka kilku przeciwnikom. Plansze, wyglądające jak powycinane z kolorowych kartonów, pozwolą nam i naszym pociechom pozostać w grze na nieco dłużej niż 7 godzin. Gra jest przyjemna i bardzo prosta, a stopień trudności zwiększa się tylko na kilku poziomach. Rozgrywkę można sobie nieco ułatwić. W tym celu wyposażamy się w jedną z wielu ciekawie zaprojektowanych zbroi lub gramy w multiplayerze stworzonym dla dwóch osób i przedstawionym na podzielonym ekranie.
Wcielimy się w rolę Yoshi’ego, czyli stworka z uniwersum Mario, który bardzo przypomina małego dinozaura. Nie jest to pierwsza produkcja z nim w roli głównego bohatera, ale jest to chyba najbardziej innowacyjny produkt, w którym Yoshi bierze czynny udział. Jedną z największych zmian jest możliwość celowania jajkami, co pozwala ustrzelić wyżej lecących przeciwników lub przedmioty z tła, których właśnie poszukujemy.
Przejście do następnej planszy jest uzależnione od ilości zdobytych przez nas stokrotek. Czasem może okazać się, że ta ilość jest zbyt mała i trzeba po raz kolejny wybrać się na poszukiwanie kwiatków w znanych już levelach.
Yoshi’s Crafted World został wydany 29 marca 2019 roku. Jest to ekskluzywny produkt na przenośną konsolę Nintendo Switch.
*Filmy z kanałów YouTube: Nintendo