HWiNFO – monitorujemy działanie komputera.

Recenzja programu pozwalającego na zaawansowaną analizę i monitorowanie pracy komputera. Opis, ocena, link do pobrania ze strony producenta.

Jest to zaawansowany program do analizy komputera. Dzięki niemu możemy wyświetlić szczegółowe informacje o sprzęcie, jak również dzięki czujnikom sprawdzić temperatury hardware’u na bieżąco. Program możemy pobrać bezpłatnie ze strony producenta – link do pobrania pod artykułem.

HWiNFO recenzja - monitorowanie pracy komputera.

Główne okno programu podzielone jest na dwie części.  W lewej kolumnie mamy dokładne informacje odnośne naszego procesora. Znajdziemy tam między innymi liczbę rdzeni fizycznych, logicznych, nazwa kodowa procesora, lista obsługiwanych instrukcji, nazwa płyty głównej, Bios.  Po prawej stronie znajdziemy informacje o karcie graficznej oraz pamięci RAM (takie jak timmingi, nazwa producenta, czy ilość pamięci).

HWiNFO recenzja - monitorowanie pracy komputera.

Program zawiera również dwa okna poboczne. Jedno z nich wyświetla aktualne taktowanie procesor oraz mnożnik. To fajna opcja gdyż możemy sprawdzić jak dany program wpływa na obciążenie procesora.

HWiNFO recenzja - monitorowanie pracy komputera.

W drugim pobocznym oknie mamy  dokładne informacje na temat reszty naszego sprzętu. Jest to dosyć podobne do innych programów diagnozujących aczkolwiek mamy dodatkowe opcję takie jak aktualizacje sterowników. Również ciekawą opcją jest odczyt z sensorów mamy tam takie informacje jak ilość dostępnej pamięci ram, taktowanie procesora/maksymalna wartość  taktowania oraz odczyt czujników temperatury z procesora, karty graficznej czy płyty głównej.

HWiNFO recenzja - monitorowanie pracy komputera.

Pobierz HWiNFO ze strony producenta:

http://www.hwinfo.com/download.php

Ocena 9/10

+szczegółowe informacje o sprzęcie
+odczyty z sensorów
+aktualne wartości taktowania CPU
+opcja aktualizacji sterowników
+darmowy
-brak języka polskiego

Podziel się wiedzą z innymi

odpowiedź na "HWiNFO – monitorujemy działanie komputera."

Komentarz do postu