InstaWeb – ciekawa propozycja na urządzenia Apple

Przedstawiamy InstaWeb, ciekawą aplikację, pozwalającą zapisywać odwiedzane strony internetowe, tak, by móc je później przeglądać offline.

Wyobraźcie sobie taką sytuację. Jesteście daleko od domu, wokół nie ma żadnego otwartego hotspotu WiFi, a Wasz pakiet danych właśnie się skończył. Pewnie mięliście ochotę odwiedzić na przykład naszą stronę i poczytać nowe artykuły a tutaj taki pech. Na szczęście jesteście posiadaczami urządzenia z nadgryzionym jabłkiem, macie zainstalowaną aplikację InstaWeb i zdążyliście jej użyć. Zostaliście właśnie uratowani.

InstaWeb – ciekawa propozycja na urządzenia Apple.

 

Strona na wyciągnięcie ręki

Dlaczego? Otóż ten program służy do zapisywania witryn internetowych. W ten sposób, bez dostępu do sieci, macie możliwość przeglądania zapisanych stron. Są one zapisywane do plików PDF. Teraz, zarówno w przytoczonym na wstępie wypadku, bądź kiedy zależy Wam na jakiejś informacji, a nie chcecie wertować historii przeglądania, InstaWeb będzie zbawieniem.

InstaWeb – ciekawa propozycja na urządzenia Apple.

Co nieco o programie

Czas odrobinę bardziej zagłębić się w otchłań aplikacji, by zyskać o niej większą wiedzę. Program ten posiada wbudowaną wewnątrz przeglądarkę internetową. Nie różni się ona niczym od tych, z których korzystacie na co dzień. Bez problemu wpiszecie dowolny adres. Nie musicie się obawiać także ograniczeń w przypadku stron nie dopasowanych do ekranów w naszych mobilnych urządzeniach. Takowe również odpalą się bez problemów. Utworzone w aplikacji pliki z rozszerzeniem PDF będą czytelną stroną z obrazkami i linkami. Nowo zapisane strony będziemy mogli katalogować, dzięki wbudowanemu systemowi folderów. Chcecie przeczytać zapisaną stronę w urządzeniu, a może wolicie ją wydrukować? W obu przypadkach nie napotkacie żadnych przeszkód. Dodatkowo plik PDF będziemy mogli wysłać za pomocą komunikatora czy na maila oraz wyeksportować go do naszej ulubionej chmury.

InstaWeb – ciekawa propozycja na urządzenia Apple.

Podsumowanie

Jeśli myślicie, iż reklamy na stronie również zostaną zapisane to jesteście w błędzie. Dzięki narzędziu do oczyszczania strony internetowej, wszystkie elementy nam wadzące będą mogły zostać wyeliminowane, aby otrzymać czysty, przejrzysty dokument. Aplikacja jest bardzo interesująca, niestety skierowana jedynie do posiadaczy urządzeń od giganta z Cupertino. No to na koniec jeszcze jedna mała wada. Znajdująca się a AppStore aplikacja znajduje się w kategorii płatnych i przyjdzie nam za nią wyłożyć 9 złotych. Mimo wszystko warto.

Zalety:

  • Zapisuje strony do pliku PDF
  • Możliwość wydrukowania zapisanej strony
  • Możliwość wysłania PDF-a na maila, komunikatorem, bądź umieścić go w chmurze
  • Zawiera narzędzie oczyszczające plik ze zbędnych elementów jak na przykład reklamy

Wady:

  • Dostępna jedynie na urządzenia Apple
  • Płatna

* Grafiki pochodzą z appstore, itunes.apple.com.

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu