Lara Croft GO – gra, która sprawdza naszą pomysłowość

Lara Croft GO to inspirowana pierwszymi produkcjami z serii o poszukiwaczce skarbów, gra, która miała powtórzyć niebywały sukces Hitmana GO.

Tym razem producenci postanowili stworzyć animowane postacie, zamiast postawić na planszy pionki, reprezentujące główną postać i przeciwników. Wydana w 2015 roku Lara Croft GO ukazała się zarówno na telefonach komórkowych, jak i komputerach osobistych. W rok później także na platformie PS4.

Kolejna ikona gier wideo.

Jest to produkcja, która w udany sposób kontynuuje wcześniejszy pomysł. Tym razem także zajmuje się jedną z ikonicznych postaci znanej z gier wideo. W skórze poszukiwaczki skarbów naszym zadaniem jest oczywiście dotarcie do serca grobowca. Ta wyprawa wcale nie należy do najłatwiejszych.

Wielcy przeciwnicy.

W drodze do celu przeszkadzają nam zwierzęta i owady potężnych rozmiarów. W krok za nami pędzi największy z potworów, czyli czerwony smok. Lara Croft, aby przejść kolejne plansze, musi wykazać się pomysłowością, umiejętnością wykorzystania elementów środowiska i wykorzystać dostępny arsenał broni.

Z inspiracją w starych produkcjach.

Plansze inspirowane były jednymi z najstarszych produkcji z Larą Croft w roli głównej. Znaleźć na nich można kilka odmiennych elementów środowiska, przeszkody, dźwignie uruchamiające rozmaite mechanizmy oraz przeciwników, których należy ominąć lub wyeliminować.

Świetnie animowane postacie.

Wszystkie poziomy zostały przedstawione w rzucie izometrycznym. Gra jest kolorowa, ale utrzymana w jednej stylistyce. Minimalistyczna grafika stworzona na wzór Hitmana GO, bardzo pasuje do tej produkcji. Animowana postać Lary prezentuje wszystko, z czego znana jest bohaterka. Poza używaniem broni palnej i dystansowej Lara robi salta, wspina się po skarpach, wykazuje się zręcznością i gibkością.

Stałe wyzwanie.

Choć przedstawiony świat jest jednolity, to każdy kolejny poziom wyróżnia się wykorzystaniem znanych i jeszcze niewyjaśnionych mechanik. To połączenie pozwala stopniowo poznawać ruchy przeciwników i z czasem wykorzystywać na swoją korzyść kolejne elementy otoczenia.

Z rosnącym poziomem trudności.

W Lara Croft GO na gracza czeka kilkadziesiąt poziomów o zróżnicowanym poziomie trudności. Z początku gra może wydawać się błaha, lecz z czasem trzeba wykazać się pomysłowością i niemal szachowym wyszkoleniem. Grę odkrywa się więc stopniowo, przeznaczając na kolejne poziomy 5 do 10 minut, tak jak to było w Hitmanie GO.

Podsumowanie.

Lara Croft GO to gra ładna, minimalistyczna i czerpiąca garściami z dawnych produkcji. Stylistyką trafiająca w gusta młodszych, a trudnością zachęcająca do zabawy nieco starszych graczy. Pozbawiona samouczka, lecz z bardzo dobrze przygotowanymi podpowiedziami, z których jednak lepiej nie korzystać, by nie zepsuć sobie doskonałej zabawy. Wysoko oceniana przez recenzentów i samych graczy, umiejąca świetnie wypełnić krótkie chwile wytchnienia w tygodniu pracy lub będąca doskonałą propozycją na weekendowe granie.

Zalety
– Dużo zagadek.
– Kolekcjonowanie znajdziek.
– Ładna, minimalistyczna oprawa.
– Dopracowany system pomocy.
Wady
– Przydałoby się znacznie więcej poziomów, bo po prostu chce się grać.
Minimalne wymagania sprzętowe.
System operacyjny: Windows 7
Procesor: Intel Core 2 Quad CPU Q6600 2.40GHz (4 CPUs)
Pamięć: 1 GB RAM
Karta graficzna: NVIDIA GeForce 310
DirectX: Wersja 11

*Wymagania minimalne z: Platforma Steam. Zdjęcia z oficjalnej strony gry laracroftgo.square-enix-games.com

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu