Szybki sposób na odczytywanie kodów kreskowych  – Barcode Scanner

Nowoczesne smartfony mają wiele różnych zastosowań. Na przykład z pomocą przeznaczonej na Androida aplikacji Barcode Scanner możemy odczytywać kody kreskowe oraz kody QR.

Skanowanie kodów kreskowych i QR.

Skanowanie kodów kreskowych i QR. Android.

Odczytywanie kodów kreskowych nie jest niezbędne do życia, ale bez wątpienia pozwala zaoszczędzić dużo czasu na przepisywaniu nazwy, czy często wielocyfrowego kodu produktu. Barcode Scanner po zeskanowaniu kodu kreskowego pozwala od razu przejść do wyszukiwania w Google, gdzie możemy sprawdzić np. wartości odżywcze czy cenę przedmiotu w innych sklepach. Sam proces skanowania odbywa się bardzo szybko, a potrzebny do niego jest tylko aparat w naszym urządzeniu.

Skanowanie kodów kreskowych i QR. Android.

Druga funkcja programu umożliwia odczytywanie kodów QR. Są to proste obrazki, składające się z mozaiki biało-czarnych kwadratów. Są zawarte w nich informacje tekstowe, najczęściej odnośniki do stron internetowych lub też dane kontaktowe. Kody QR stają coraz bardziej popularne, producenci często umieszczają je na swoich produktach. Z aplikacją Barcode Scanner nie będziemy mieli problemu z odczytaniem większości z nich.

Skanowanie kodów kreskowych i QR. Android.

Pobierz Barcode Scanner

* Wszystkie zdjęcia nalezą do ZXing Team.

Podziel się wiedzą z innymi

odpowiedź na "Szybki sposób na odczytywanie kodów kreskowych  – Barcode Scanner"

Komentarz do postu