PlayerPro  – zaawansowana aplikacja do odtwarzania i zarządzania muzyką

Każdy smartfon, niezależnie od systemu operacyjnego posiada wbudowany program do odtwarzania muzyki. Mimo to w sklepach z aplikacjami znajdziemy bardzo dużo zamienników, jednym z nich jest PlayerPro. W czym jest lepszy od standardowych aplikacji? O tym dowiecie się w poniższym artykule.

Wbudowane programy do muzyki wcale nie są ubogie w funkcje. Pozwalają tworzyć listy odtwarzania, pokazują także okładki albumów. Dlaczego więc coraz więcej osób wybiera dodatkowe odtwarzacze? Głównym powodem jest segregacja muzyki. Niestety spora część systemowych programów identyfikuje pliki tylko po ich tagach, takich jak album czy wykonawca, nie biorąc pod uwagę folderów. PlayerPro umożliwia odtwarzanie muzyki tylko z danego folderu, co jest zdecydowanie wygodniejsze niż tagowanie każdej piosenki.

PlayerPro - zaawansowany odtwarzacz muzyki AndroidPlayerPro - zaawansowany odtwarzacz muzyki Android

Oprócz tego w aplikacji jest dostępny system modyfikacji dźwięku, służący np. do podkręcania basów. Te ustawienia można modyfikować bezpośrednio w czasie odtwarzania muzyki, co pozwala natychmiastowo zauważyć zmiany w brzmieniu.

PlayerPro - zaawansowany odtwarzacz muzyki Android

Kolejnym plusem jest zaawansowany system zarządzania okładkami. Możemy wybrać obraz z tych znajdujących się w pamięci telefonu, na karcie SD, lub pobrać go z internetu, a następnie przypisać go do danego pliku muzycznego. Okładka utworu wyświetlana jest nie tylko podczas przebywania w aplikacji – może być widoczna także na ekranie blokady i pasku wysuwanym z górnej krawędzi urządzenia.

PlayerPro - zaawansowany odtwarzacz muzyki Android

Jeżeli mamy słuchawki z mikrofonem i pojedynczym przyciskiem na kablu możemy także zmienić jego zastosowanie. Domyślnie odpowiada on tylko za włączanie i wyłączanie muzyki, ewentualnie odbieranie połączeń. W ustawieniach PlayerPro znajduje się opcja pozwalająca dodać mu także funkcję przełączania utworów (za pomocą dwukrotnego naciśnięcia) i powrotu do poprzedniej piosenki (trzykrotne naciśnięcie przycisku).

PlayerPro ma także duże możliwości konfiguracji – oprócz zmiany elementów wyświetlanych po uruchomieniu aplikacji możemy także instalować do niego skórki dostępne w sklepie Play. Umożliwiają one zmianę koloru przewodniego (domyślnie jest to czarno–zielony), czy upodobnienie aplikacji do domyślnego odtwarzacza.

PlayerPro - zaawansowany odtwarzacz muzyki Android PlayerPro - zaawansowany odtwarzacz muzyki Android

* Wszystkie zdjęcia pochodzą z Google Play.

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu