Przydatne programy komputerowe dla Windows, Android, Windows Phone, iOS. Znajdziesz tu recenzje, opisy działania, linki do pobrania.

Przydatne aplikacje na androidPrzegląd przydatnych aplikacji mobilnych.

Od jakiegoś czasu, urządzenia mobilne mogą pochwalić się specyfikacją, której jeszcze kilkanaście lat temu nie powstydziłyby się komputery klasy PC. W związku z tym na smartfonach oraz tabletach mamy możliwość wygodnej pracy i nauki dzięki aplikacjom mobilnym. Zobacz serię zestawień dostępnych dobrodziejstw na takowe sprzęty. Omawiamy apki na urządzenia z systemem Android oraz iOS.

czytaj dalej >>>

Recenzje przydatnych programów


Diagnostyka i raportowanie
3DMARK test grafiki

3DMARK – testujemy wydajność grafiki.

Kupując nowego laptopa , tablet czy stacjonarny komputer któż z nas nie jest ciekawy jak wypada on w porównaniu do innych podobnych urządzeń. Najpopularniejszym obecnie benchmarkiem służącym do testowania urządzeń pod kątem wydajności graficznej jest 3DMARK.

0 komentarzy

zobacz więcej >>>

Konserwacja i naprawa
Hiren's Boot CD

Hiren’s Boot CD – zestaw narzędzi naprawczych.

Hiren’s Boot CD jest zbiorem służącym do diagnostyki, optymalizacji oraz naprawy komputera. Jest to tak naprawdę narzędzie all-in-one gdyż zbiór aplikacji jest naprawdę imponujący.

0 komentarzy

zobacz więcej >>>

Bezpieczeństwo
Fałszywe maile od Poczty Polskiej, DHL itp.nie wykrywane przez programy antywirusowe, mogą wyrządzić wielkie szkody. Radzimy jak ustrzec się przez nimi.

Spoofing coraz popularniejszy – jak rozpoznać fałszywe wiadomości w skrzynce pocztowej?

Fałszywe maile od Poczty Polskiej, DHL itp.nie są wykrywane przez programy antywirusowe jednak mogą wyrządzić nieodwracalne szkody. Radzimy jak ustrzec się przez nimi.

0 komentarzy

zobacz więcej >>>

Wirtualizacja i udostępnianie danych

vnc

Zdalne sterowanie komputerem VNC

Żeby zdalnie sterować komputerem nie musimy posiadać bezprzewodowej myszki czy klawiatury. Wystarczy smartfon z Androidem i połączenie z maszyną za pośrednictwem sieci lokalnej. Protokół VNC realizuje obsługę zdalną w szybki i wygodny sposób.

0 komentarzy

zobacz więcej >>>

Naprawa i odzyskiwanie danych

Odzyskiwanie danych

Photorec – odzyskiwanie utraconych danych krok po kroku.

Zobacz metodę na odzyskiwanie utraconych danych z dysku twardego za pomocą darmowego oprogramowania. Pokażemy cały proces krok po kroku. 

0 komentarzy

zobacz więcej >>>

Programy użytkowe

Tagowanie plików muzycznych – Mp3tag

Pewnie nie raz denerwowały Cię chaotycznie porozrzucane utwory w Twoim odtwarzaczu muzycznym. Jedne piosenki mają przypisany album, wykonawcę, czy gatunek muzyczny, inne zaś posiadają jedynie nazwę utworu. Dzieje się tak, ponieważ nie wszystkie pliki muzyczne pobierane z internetu są otagowane, tzn. nie posiadają wyżej opisanych dodatkowych atrybutów.

0 komentarzy

zobacz więcej >>>

Programy na Androida

Adobe Scan – skaner na wyciągnięcie ręki. Recenzja programu.

Adobe Scan – skaner na wyciągnięcie ręki

Dziś przyjrzymy się Adobe Scan, programowi mobilnemu do skanowania. Na ile ten darmowy program okaże się użyteczny. Zobacz naszą recenzję.

0 komentarzy

zobacz więcej >>>

Programy dla iOS

Moonshades klasyczna darmowa gra na smartfony.

Moonshades.

Moonshades klasyka w Smartfonowym wydaniu – testujemy. Darmowa gra na Androida ze Sklepu Play. Klasyczny Dungeon Crawler.

0 komentarzy

zobacz więcej >>>

Programy na Windows Phone

Volleyball Championship 2014 – propozycja dla fanów siatki

Volleyball Championship 2014 – propozycja dla fanów siatki

Recenzja mobilnej gry w siatkówkę – Volleyball Championship 2014. Prześledzimy rozgrywkę, sterowanie, wyszukamy zalety i wady.

0 komentarzy

zobacz więcej >>>

Serwisy internetowe

Zabezpieczenie konta Facebook

Jeśli posiadasz konto w serwisie Facebook (kto dziś nie posiada takiego konta…), masz swój login i hasło. To jedyne zabezpieczenie Twojego konta, jeśli ktoś pozna hasło, może bez przeszkód zalogować się i zrobić z kontem wszystko, od wpisów i publikacji w Twoim imieniu po kradzież konta. Istnieje jednak sposób na dodatkowe zabezpieczenie, które praktycznie zniweluje do zera…

0 komentarzy

zobacz więcej >>>