Real Football 2013 – nie do końca udany przeciwnik dla mobilnej konkurencji.

Recenzja gry mobilnej Real Football 2013 dostępnej na system Android i Windows Phone. Sprawdź, czy gra okaże się warta Twojego czasu?

Real Football 2013 – słaby przeciwnik dla mobilnej konkurencji.

Gry o tematyce piłkarskiej to dość szeroka baza propozycji, zarówno na małe jak i większe ekrany. Tym bardziej, kiedy pojawia się nowy wojownik, musi się czymś wyróżnić, aby gracze chętnie po niego sięgali. Seria Real Football, od samego początku nie zachwycała na sprzętach z Android/iOS/WP. Czy seria 2013 zmieni coś w tej kwestii? Obawiam się, że nie. Czy słusznie?

Real Football 2013 – słaby przeciwnik dla mobilnej konkurencji.

Rozgrywka

Zaczynamy od wybrania klubu, którym będziemy chcieli zarządzać. Lepiej nie klikać na byle jaki, ponieważ będzie on z nami do końca trwania naszej przygody z grą. Nie ma możliwości późniejszej zmiany zespołu. Jest to jeden z większych minusów. Brak licencjonowanych zespołów i zawodników także wybija się ponad inne motywy w aplikacji. Do naszego przypadkowego składu, na szczęście możemy dokupić prawdziwych graczy na zasadzie transferu. Ten opiera się na wybieraniu karty ze znakiem zapytania, dlatego nigdy nie wiemy kogo ściągamy do ekipy. Mecz jak to mecz, przebiega w miarę dobrze, chociaż aspekt graficzny także nie należy do superlatyw. Dodatkowo programiści zaprojektowali korzystanie z siłowni, sklepów klubowych, SPA itp. Każde z wymienionych miejsc, dzięki mikropłatnościom, odbiera od nas kolejne fundusze. Bez płacenia długo nie nagramy.

Real Football 2013 – słaby przeciwnik dla mobilnej konkurencji.

Sterowanie

Po lewej stronie ekranu, w trakcie meczu, znajduje się wirtualny krzyżak. To za jego pomocą wybieramy gdzie ma pobiec zawodnik. Drugi bok zawiera trzy przyciski funkcyjne, czyli sprint, podanie oraz strzał. Nie jest to najgorszy punkt gry, lecz rozwiązanie znane z serii FIFA zdecydowanie bardziej przypadło mi do gustu.

Real Football 2013 – słaby przeciwnik dla mobilnej konkurencji.

Podsumowanie

Z racji wielu propozycji piłkarskich w sklepie, na każdą kolejną spoglądam nieco bardziej surowym spojrzeniem. Niestety dzisiejszy bohater, nawet podchodząc do niego przychylnie, nie zachwyca. Nie możemy zmieniać klubów, które nie są nawet licencjonowane. Transfery to aspekt, o którym lepiej nie wspominać, że jest. Do tego wszystkiego dochodzą mikropłatności. Nie tędy droga. Zainteresowanym tematyką piłki nożnej odsyłam do serii FIFA czy chociażby Dream League Soccer.

Zalety:

  • ?

Wady:

  • Sterowanie sprawia czasami psikusy
  • Nieprzemyślane opcje kupowania zawodników
  • Brak licencji na cokolwiek
  • Mikropłatności
  • Raz wybrany klub zostaje z nami na zawsze

Platforma testowa: Android, 2GB RAM, CPU Snapdragon 616 1,50 GHz octa-core, GPU Adreno 405

* Grafiki pochodzą ze stron app4smart.com oraz softonic.com

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu