Samsung Gear S3 Classic – smartwatch z Tizenem

Bierzemy pod lupę smartwatch od Samsunga, Gear S3 Classic, zobacz jakie znaleźliśmy w nim zalety i wady, przeczytaj zanim go kupisz.

Samsung Gear S3 Classic – smartwatch z Tizenem.

Elektronika ubieralna to spory krok na przód. Jeszcze kilka lat temu taki pomysł uznany by został za niemożliwy. Teraz kiedy mamy już takowe urządzenia, dążymy do ich poprawiania i ulepszania. Być może za kilka lat będą one działały na jednym ładowaniu więcej niż obecnie, jednak i tak warto się nimi zainteresować. Dziś na warsztat zabrałem zegarek od Samsunga. Na ile nam pozwala? Tego dowiecie się czytając poniższą recenzję.

Samsung Gear S3 Classic – smartwatch z Tizenem.

Wykonanie

Producent zegarka zdecydował się na okrągłą kopertę o średnicy 46 milimetrów.. Największą uwagę skupia ekran, jednak o nim później. Wyświetlacz otoczony jest pierścieniem. Jest on wykonany ze stali nierdzewnej i dzięki możliwości obracania się, pozwoli nam na wybranie interesującej aplikacji za jego pomocą. Taka miła alternatywa dla sterowania dotykowego. Pozostała część również wykonana jest z tego samego materiału. Po prawej stronie znajdują się dwa przyciski. Górny odpowiada za powrót do poprzedniego miejsca, czyli popularny „wstecz”. Drugi z nich odpowiada za powrót do głównego ekranu. Za jego pomocą uruchamiamy i wyłączamy urządzenie. Co ciekawe, pod nim znajduje się mikrofon, zaś po przeciwległej stronie głośnik. Standardowy skórzany pasek w czarnej kolorystyce może zostać zastąpiony także skórzanym lub silikonowym. Są to dedykowane propozycje, jednak możemy zdecydować się na dowolny pasek, dzięki zastosowaniu uniwersalnego zapięcia 22 mm. Wspomnę także o tym, iż Gear S3 posiada wsparcie IP68, czyli cechuje się pyło i wodoodpornością.

Samsung Gear S3 Classic – smartwatch z Tizenem.

Ekran

Matryca o przekątnej 1,3” cechuje się rozdzielczością 360×360 pikseli. W połączeniu z tak małym wyświetlaczem, daje to nam zagęszczenie pikseli na poziomie 278 ppi. Jak przystało na Samsunga, ekran wykonany został w technologii Super AMOLED, chroniony dodatkowo taflą szkła Gorilla Glass SR+. Widoczność w słońcu jest znakomita. Jasność, poza automatyczną, może przyjmować dziesięć innych poziomów.

Samsung Gear S3 Classic – smartwatch z Tizenem.

Jak sprawuje się na co dzień? Podsumowanie

Sercem zegarka jest dwurdzeniowy procesor Exynos 7270. Każdy rdzeń taktowany jest jednym GHz-em. Dodatkowo wyposażono go w 768 MB pamięci RAM. Co ciekawe, zegarek nie pracuje na Android Wear. Za jego działanie odpowiada system Tizen, w wersji 2.3.2. Zegarek momentalnie reaguje na zadane mu polecenia. Nie ma mowy o jakichkolwiek lagach. Na czterech gigabajtach pamięci wewnętrznej, gdzie tak naprawdę zostaje nam półtora GB, możemy instalować aplikacje z poziomu telefonu. Jest ich niewiele, jednak cały czas przybywają. Cieszy też wsparcie innych urządzeń. Tak więc, zarówno jeśli macie Samsunga, Xiaomi czy też Apple, zegarek będzie z nim kompatybilny. Ładować go jednak będziemy dość często, chociaż źle nie jest. Jedno ładowanie przekłada się na trzy dni działania. W kontekście smartwatchy to dobry wynik. W kontekście zwykłych zegarków już niekoniecznie. Drobiazg kosztujący obecnie około 1600 złotych to bardzo ciekawe urządzenie. Jest to jednak tylko dodatek, który ma mało do zaoferowania, poprzez ubogie zaplecze aplikacji. Tych jednak cały czas będzie przybywać, więc patrząc pod kątem samych zalet, warto zdecydować się na jego zakup.

Zalety:

  • Ciekawy design
  • Wsparcie dla różnych firm, nie tylko Samsunga
  • Płynność działania
  • Wykonanie
  • Możliwość dobrania dowolnego paska

Wady:

  • Cena
  • Mało aplikacji przeznaczonych na zegarki.

* Zdjęcia pochodzą ze strony samsung.com

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu