Windows 10 – Przyspieszamy pracę wyszukiwarki systemowej

Nowa wyszukiwarka systemowa jest bogata w przeróżne opcje niestety na pierwszy rzut oka działa ona zdecydowanie wolniej niż ta znana nam z Windowsa 8.Dzieje się to przede wszystkim przez to iż domyślne wyszukiwarka łączy się z serwerami Bing i konsultuje z nimi wyniki. Nie byłoby w tym nic złego gdyby nie to, że działa to dużo wolniej niż gdybyśmy sami uruchomili przeglądarkę internetową i wyszukali daną frazę.  W poniższym poradniku pokaże jak przyśpieszyć wyszukiwarkę systemową oraz jak ustawić opcję indeksowania pod nasze preferencje.

 

Krok pierwszy wyłączamy wyszukiwanie online

Uruchamiamy wyszukiwarkę systemową, a następnie klikamy na ikonkę koła zębatego znajdującego się po lewej stronie. Na koniec wyłączamy opcje Wyszukaj online i uwzględnij wyniki wyszukiwania z internetu.
Szybsza wyszukiwarka Windows 10 - wystarczy mała zmiana.

Krok drugi ustawiamy opcje indeksowania

Ponownie uruchamiamy wyszukiwarkę systemową i wpisujemy frazę Opcje indeksowania. Z wyświetlonych wyników wybieramy ten opisany jako aplikacja komputerowa.

Klikamy na przycisk Modyfikuj. Wyświetli nam się okienko z lokalizacjami, które możemy indeksować domyślnie są to tylko Pliki naszego profilu Microsoft oraz historia przeglądania Internet Explorera. Jeżeli nie korzystamy z wymienionej przeglądarki proponuje odznaczyć tą opcję. Następnie wybieramy lokalizacje w których będziemy często wyszukiwać pliki i klikamy OK.

Szybsza wyszukiwarka Windows 10 - wystarczy mała zmiana.

Następnie wybieramy opcję Zaawansowane. W sekcji tej możemy uruchomić takie rzeczy jak indeksowanie zaszyfrowanych plików lub też zmienić lokalizację indeksowania. Ja proponuję przejść do zakładki Typy plików i odznaczyć rozszerzenia plików, których indeksowanie jest nam zbędne znaczącą przyspieszy to pracę wyszukiwarki.

Szybsza wyszukiwarka Windows 10 - wystarczy mała zmiana.

Następnie wracamy do zakładki Ustawienia indeksowania i klikamy na przycisk Odbuduj i zatwierdzam zmiany przyciskiem OK.

Szybsza wyszukiwarka Windows 10 - wystarczy mała zmiana.

Podziel się wiedzą z innymi

2 odpowiedzi na "Windows 10 – Przyspieszamy pracę wyszukiwarki systemowej"

  1. Porada do du…y. „Uruchamiamy wyszukiwarkę systemową, a następnie klikamy na ikonkę koła zębatego znajdującego się po lewej stronie. Na koniec wyłączamy opcje Wyszukaj online i uwzględnij wyniki wyszukiwania z internetu.” Czyli na początku „koło zębate” a na koniec „opcje Wyszukaj online”. A co „w środku”??? Jeżeli nie opiszesz w której sekcji ustawień znajduje ta opcja ustawień, to możesz sobie tę poradę w buty wsadzić.

    Odpowiedz

Komentarz do postu