Xiaomi Piston Hybrid – bardzo ciekawe słuchawki od chińskiego producenta.

Czy warto kupować od Chińczyka? Zobacz recenzję słuchawek Xiaomi Piston Hybrid kupionych w chińskim sklepie internetowym.

Xiaomi Piston Hybrid to bardzo ciekawe słuchawki od chińskiego producenta. Dlaczego? Są to najtańsze słuchawki hybrydowe z dwoma przetwornikami. Jeden z nich odpowiada za tony wysokie i średnie, a drugi to przetwornik dynamiczny odpowiadający za basy. W teorii oznacza to,że powinniśmy uzyskać czysty dźwięk, dość dużą scenę (oczywiście jak na słuchawki douszne, oraz dużo tonów niskich, za niewygórowaną cenę wynoszącą nieco ponad 20$ (to niewiele gdyż ceny topowych konstrukcji sięgają nawet kilku tysięcy zielonych). Czy udało się zrealizować te założenia? Przekonajmy się.

Recenzja słuchawek Xiaomi Piston Hybrid kupionych w chińskim sklepie internetowym.

Unboxing

Słuchawki zamówiłem w sklepie geekbuying, ku mojemu zaskoczeniu paczka przyszła błyskawicznie (około pięciu dni roboczych) i została nadana w Niemczech. Xiaomi zrezygnowało  ze standardowego, efekciarskiego opakowania stosowanego w poprzednich modelach pistonków na rzecz minimalistycznego aczkolwiek elegancko prezentującego się opakowania. W środku oprócz słuchawek znajdziemy również wymienne gumki w  trzech rozmiarach, których jakość niestety stoi na dość średnim poziomie. W zestawie brakuje mi jakiekolwiek pokrowca na słuchawki, który dostajemy w przypadku  zakupu nawet najtańszych słuchawek firmy AWEI.

Budowa

Przejdźmy do samych słuchawek.  Kabel oraz wtyczka wyglądają dość solidnie. Słuchawki posiadają również pilot, jednakże z całej jego funkcjonalności skorzystają wyłącznie posiadacze telefonów z zielonym robocikiem na pokładzie. Przetworniki zostały zamknięte w eleganckiej metalowej obudowie. Słuchawki pomimo dziwnego kształtu bardzo dobrze trzymają się w uchu i jak najbardziej są odpowiednie dla ludzi prowadzących aktywny tryb życia.

Recenzja Xiaomi Piston Hybrid - słuchawki kupione w Chinach.

Dźwięk

Za platformę testową posłużył mi iPod Touch 5 generacji zaś do testów wykorzystałam wszystkie popularne gatunki muzyczne od rocka do dubstepu. I mogę śmiało powiedzieć, że słuchawki pozytywnie mnie zaskoczyły. Basu jest dużo pomimo to jest on wyraźny i szczegółowy. Nie przymula nie zagłusza innych pasm, czego bardzo się obawiałem.  Jeżeli chodzi o średnicę posiada ona dobrą separacje,  podobnie jak tony niskie również są wyraźne dzięki czemu spokojnie możemy się zachwycać odsłuchiwaną muzyką. Na tonach wysokich niestety trochę się zawiodłem, z technicznego punktu widzenia nie mam im nic do zarzucenia, aczkolwiek w niektórych utworach brakuje im drapieżności, mimo to i tak wypadają lepiej niż we wszystkich słuchawkach w tej kategorii cenowej.

Recenzja Xiaomi Piston Hybrid - słuchawki kupione w Chinach.

Podsumowanie

Xiaomi Dual Hybrids to słuchawki bezkonkurencyjne w swojej kategorii, budowa jak i dźwięk stoją na wysokim poziomie. W dodatku dzięki specyficznej konstrukcji świetnie trzymają się w uchu a co za tym idzie nadają się dla osób aktywnych.

Zalety Xiaomi Piston Hybrid:

  • jakość dźwięku szczególnie tonów średnich i niskich
  • świetna konstrukcja
  • elegancki design
  • stosunek ceny do jakości
  • wbudowany pilot

Wady Xiaomi Piston Hybrid

  • średniej jakości tipsy
  • zbyt ciche tony wysokie

Ocena:  9/10

Zakupy w Chinach. Poradnik.

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu