Adobe Capture CC

Capture CC to kolejna aplikacja w mobilnym portfolio Adobe. W dużym skrócie – służy ona do przechwytywania ciekawych pomysłów za pomocą naszego telefonu komórkowego lub tabletu. Jest dostępna zarówno w sklepie Google Play, jak i na iTunes.

Większość producentów mobilnych aplikacji zmierza do sytuacji w której urządzenia przenośne byłyby w stanie całkowicie zastąpić laptopy czy komputery stacjonarne. Przejawia się to poprzez tworzenie programów i gier o coraz większych możliwościach, nierzadko mogących konkurować z prostymi programami na Windowsa. Firma Adobe wykorzystuje trochę inną koncepcję – jej aplikacje przeznaczone na systemy mobilne mają uzupełniać się możliwościami ze standardowymi programami, takimi jak Photoshop.

Adobe Capture CC na urządzenia mobine
Fot. Adobe

 

Dobrym przykładem jest Adobe Capture CC. Co tak naprawdę możemy zrobić z jego pomocą? W skład programu wchodzi kilka funkcji, pierwszą z nich jest przechwytywanie schematów kolorystycznych ze zdjęć zrobionych aparatem w smartfonie. Możemy je później wykorzystać jako kolory wizytówki, albo katalogu reklamowego.

 

Adobe Capture CC na urządzenia mobine
Fot. Adobe

 

Drugą możliwością jest przekształcenie zdjęcia na kształt wektorowy, który możemy następnie użyć np. w Illustratorze. Aplikacja pozwala oczywiście zmienić kontrast zdjęcia, a przez to ilość elementów które zostaną przekształcone na wektor.

 

Adobe Capture CC na urządzenia mobine
Fot. Adobe

Oprócz tego warto jeszcze wspomnieć o funkcji przekształcania zdjęć na pędzle, a następnie zmieniania ich parametrów. Tak przygotowane pliki możemy zapisać do użytku w innych programach Adobe.

 

Adobe Capture CC na urządzenia mobine
Fot. Adobe

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu