Co warto wiedzieć o smartwatch’u?

Smartfon, smartwatch – inteligentne urządzenia takie jak te zadomowiły się w naszym społeczeństwie na dobre i wszystko wskazuje na to, że szybko z niego nie znikną.

XXI wiek to okres niebywałego postępu technologicznego dlatego dzisiejsze urządzenia daleko wykraczają poza to co jeszcze kilkanaście, a nawet kilka lat do tyłu byliśmy sobie w stanie wyobrazić. Smartwatche budzą wielkie zainteresowanie i choć z pozoru wyglądają jak tradycyjny zegarek na rękę to kryją pod sobą magię podzespołów oraz oferują znacznie więcej niż tylko funkcję pokazywania czasu. Jest to dobry wybór dla osób, które na co dzień nie rozstają się ze swoim telefonem.

Smartwatch - argumenty za i przeciw posiadaniu. Poradnik Komputerowy.

Smartwatch nie jest zwykłym zegarkiem

Priorytetowym celem inteligentnych zegarków jest oferowanie użytkownikom szerokiego spektrum pomocnych funkcji, które wynikają z hybrydy zwykłego zegarka i smartfona. Gadżet ten nie tylko pokazuje datę i godzinę, ale również pozwala na korzystanie z wielu aplikacji, nieustanny kontakt ze światem oraz alarmuje nas o ważnych wydarzeniach.

Kupujemy Smartwatch za rozsądną cenę. Porównanie ośmiu niedrogich modeli 2015

Każdy smartwatch można połączyć ze smartfonem przez Bluetooth. Dzięki czemu takie czynności jak odczytanie wiadomości lub uzyskanie innego rodzaju informacji nie wymaga wyciągania telefonu z kieszeni.

Inteligentny zegarek dobry dla sportowców

Smartwatch to idealny wybór dla każdego sportowca. Jeżeli trenujesz bieganie, jazdę na rowerze lub jakikolwiek inny sport masz możliwość nieustannego monitorowania własnej aktywności. Informacje o treningach są zapisywane, a sam smartwatch wyposażony jest w pulsometr, krokomierz i kilka innych przydatnych rzeczy.

Smartwatch - argumenty za i przeciw posiadaniu. Poradnik Komputerowy.

Ciemna strona smartwatcha

Tak jak wszystko ma swoje plusy, tak również minusy. Do wad inteligentnych zegarków niestety trzeba zaliczyć baterię, która szybko się rozładowuje. Bez połączenia ze smartfonem są one praktycznie bezużyteczne. Ograniczają się wtedy do pokazywania daty i godziny. Są to jedyne wady tego urządzenia. Jeżeli chcielibyśmy zestawić plusy z minusami to zalety inteligentnego zegarka zdecydowanie wygrywają ze słabymi stronami.

Smartwatch - argumenty za i przeciw posiadaniu. Poradnik Komputerowy.

Koszt takiego gadżetu waha się w granicach od 300 do nawet 1200zł, a najczęściej wybierani producenci to Sony, Samsung oraz Apple.

7 smartwatchy dla wymagających. Zestawienie porównawcze modeli z 2015 roku.

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu