Z ewolucją za pan brat. Ancestors: The Humankind Odyssey.

Ancestors to gra o ewolucji małpy w człowieka. To historia naszych praprzodków, którzy z ofiary stali się najgroźniejszymi myśliwymi.

10 milionów lat temu świat był inny. Porastały go gęste dżungle, budowały lasy, rzeczne koryta i wielkie bagniska. Natura była dzika i nieprzejednana, rządząca się swoimi prawami. Najlepszą zdobycz otrzymywał najsilniejszy osobnik. Wszyscy unikali spotkania z władcami dżungli, bali się ich jak ognia i schodzili im z drogi. Jej panami nie byli jeszcze ludzie, tylko groźne i krwiożercze drapieżniki. Czas człowieka miał dopiero nadejść.

Sam odkryj otoczenie.

Ancestors: The Humankind Odyssey to gra opowiadająca historię ewolucji. Ewolucji małpy w homo sapiens. W grze znajdziemy wiele zróżnicowanych i skomplikowanych mechanik, a samouczek mało nam o nich mówi. Producenci, nie podając nam wszystkich informacji na tacy, pozostawili graczom możliwość odkrywania gry wraz z rozwijającą się, choć jeszcze raczkującą, małą cywilizacją.

Z elementami surwiwalu.

W grze skupiamy się w pierwszej kolejności na przetrwaniu. W tym celu poznajemy okolicę, lecznicze rośliny i unikamy miejsc, gdzie czają się drapieżniki. W postaci małpy zawsze jesteśmy w stanie schronić się przed nimi w koronach drzew, choć tam też nie jest wystarczająco bezpiecznie.

Już po rozpoczęciu gry możemy poczuć się odrobinę zagubieni. Wysoki stopień trudności odznacza się atakami drapieżników w zupełnie nieoczekiwanych momentach oraz koniecznością zapoznania się z niektórymi, dość złożonymi mechanikami rozgrywki. Im dalej w las, tym lepiej poznajemy własne możliwości i zaczynamy odkrywać otaczającą nas dżunglę.

Rozwijaj zmysły.

Wykorzystujemy wszystkie zmysły w celu zdobycia informacji o otoczeniu. Węchem rozpoznajemy zapachy okolicznych roślin, słuch przydaje się w znalezieniu osobników naszego gatunku. Z czasem rozpoznajemy coraz więcej zapachów i odgłosów. Wytężając wzrok, także jesteśmy w stanie rozpoznać otoczenie, natomiast dotykiem, a może bardziej odpowiednim natężeniem użytej siły możemy zrobić dziurę w kokosie, a nawet obrać patyk ze zbędnych gałęzi.

Poznanie kluczem do panowania.

Z czasem uczymy się jeszcze więcej. Odkrywamy nowe lokalizacje, poznajemy inne gatunki zwierząt, uczymy się jak budować legowisko lub chronić się przed atakiem drapieżników. Pomagamy też porozrzucanym po mapie NPC w postaci małp. Jedne trawi niestrawność, innym dokuczają kości, a kolejne krwawią po spotkaniu z drapieżnikiem. Wszystkie chętnie przyłączą się do nas, ale tylko wtedy, gdy pomożemy im w potrzebie.

Jeszcze na czterech łapach.

Poruszanie się po lesie może odbywać się na kilka sposobów. Można wspinać się po drzewach i skakać z gałęzi na gałąź. Można też przemierzać gęstwinę, chodząc po ziemi, lub przedzierać się przez nurt szybko płynącej wody. Na bagnach jesteśmy wolniejsi, zaś najszybszym sposobem przemieszczania się są długie i efektowne skoki z jednego drzewa na drugie lub z jednej półki skalnej na następną.

Bezcenny potomek.

To, co okazuje się najważniejsze dla naszego klanu, jest zabezpieczenie przyszłości swoich dzieci i zadbanie o ich rozwój. Z czasem postanawiamy przeskoczyć pokolenie, a dzięki naszym dokonaniom nasi potomkowie mogą już przechodzić mutacje. Z drugiej strony, przeskakując o tysiące lat do przodu, jesteśmy w stanie zapewnić sobie postęp ewolucyjny.

Podsumowanie. Wraz ze zmianą epoki znajdujemy się też w innych realiach. Świat wokół nas również się zmienia i ewoluuje, a my musimy odkrywać go znów na nowo. Ancestors: The Humankind Odyssey jest opowieścią o ciągłym postępie, ewolucji i naszych przodkach, którzy potrafili przystosować się do każdych warunków, w ostateczności samodzielnie kształtując obraz Ziemi i z ofiary ewoluując w najgroźniejszego z drapieżców.

Zalety
– Oryginalny pomysł.
– Duża swoboda rozgrywki.
– Zachęta do eksploracji i walki o przetrwanie.
Wady
– Zdarzają się kolizje obiektów.
– Wysoki stopień trudności i niepełny samouczek.
Wymagania sprzętowe.
System operacyjny: Windows 7 Sp1 64-bitowy
Karta graficzna: GeForce GTX 760 (4GB) lub Radeon HD 7950 (3GB)
Procesor: Intel Core i5-2500K lub AMD Phenom II X6 1100T
Wymagane wolne miejsce na dysku: 8 GB

*Zdjęcia z oficjalnej strony gry ancestorsgame.com. Wymagania minimalne z Epic Games Store

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu