Jak odnaleźć telefon? – Szybki poradnik

Zobacz prosty sposób jak znaleźć telefon. Poradnik wyjaśni jak namierzyć zgubiony lub skradziony telefon oraz jak zdalnie go zablokować lub wymazać dane.

*Poniższy sposób zadziała tylko wówczas, gdy mamy uprzednio skonfigurowane konto google i zarejestrowany na nim telefon, który zaginął.

Dobrze znacie to uczucie, które ostatnio mi towarzyszyło. Poklepałem się po kieszeni, zaraz potem na czole popłynęła kropla potu, serce przyśpieszyło jakby właśnie miał skończyć się znany mi świat. Ktoś ukradł mi telefon? A może go gdzieś położyłem? Żadna szafka nie dała odpowiedzi. Na szczęście jeśli macie konto google, technologia idzie z pomocą, zapraszamy.

Co robić?

           Po pierwsze bez paniki, jeżeli nikt wam wprost go nie zabrał, telefon jest naładowany, to szanse, że znajdzie się po tym poradniku są bardzo wysokie. Punkt pierwszy to wchodzimy na nasze konto google, na dowolnym urządzeniu, u nas był to komputer. Szukamy naszego świetnego telefonu służbowego, Nokia 3310 (szef nie chciał kupić nic lepszego, ale oczywiście nie mamy nic wspólnego z jego zniknięciem).

            Kolejnym zadaniem jest wybranie opcji bezpieczeństwo. Na naszym ekranie ukaże się porządane urządzenie. Od razu decydujemy się na „Znajdź zgubiony telefon”

            Kolejnym krokiem dla naszej Noki 3310 było albo zadzwonienie albo namierzenie telefonu. W przypadku zadzwonienia, telefon o ile naładowany będzie odtwarzał dźwięki w maksymalnym natężeniu, nawet gdy telefon jest wyciszony!

            Mamy też możliwość podjęcia innych opcji, możemy go zablokować aby złodziej nie pobrał naszych danych, a nawet je wykasować zdalnie. Kontakt z operatorem również może być w przypadku kradzieży sensowną opcją.

            My zdecydowaliśmy się na śledztwo i namierzenie naszego telefonu. Jeżeli tylko wasze konto google ma ustawione zapisywanie miejsc, możecie już po chwili wiedzieć gdzie zostawiliście telefon, albo lepiej nawet, gdzie aktualnie przesiaduje złodziej. (Od razu polecamy zachować takie dane dla policji, jeżeli zgłaszacie kradzież).

Podsumowując.

            Jak widzicie odnalezienie telefonu może dziś być o wiele prostsze, mamy również dużo opcji do wyboru, nie mniej polecamy z okazji tego poradnika na sprawdzenie czy jesteście na waszych urządzeniach zalogowani. To niezbędne minimum w zabezpieczeniu przed utratą telefonu a co ważniejsze prywatnych zdjęć, danych etc.

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu