Asus Transformer 3 Pro – recenzja wydajnej hybrydy

Testujemy dziś hybrydę Asus Transformer 3 Pro. Zobacz nasze spostrzeżenia, poznaj jego zalety i wady.

Asus Transformer 3 Pro – recenzja wydajnej hybrydy

Hybrydy, swoimi coraz lepszymi podzespołami, powoli tworzą nową historię dla tabletów, nadając im wiele zastosowań. To przez nie, coraz więcej takowych urządzeń widujemy w biznesie. Na jakie zadania pozwoli sobie nasz dzisiejszy zawodnik? Zapraszam do lektury.

Asus Transformer 3 Pro – recenzja wydajnej hybrydy

Wykonanie

Widywałem już sprzęty mniej i bardziej smukłe. Transformer 3 Pro należy do tych pierwszych. Całość jest bardzo dobrze spasowana. Kolejny raz spotykam się również z podstawką typu Surface. Sprawdza się to bardzo dobrze kiedy na przykład oglądamy film. Przejdźmy do krawędzi. Prawa strona oddaje dla użytkownika pełnowymiarowe USB 3.0, USB – C 3.1 oraz HDMI. Druga strona, oprócz slotu na karty pamięci skrywa przyciski regulacji głośności. Na górze znajdziemy guzik power a na dole złącza mocujące klawiaturę. Na rynku, dostępne są dwie wersje kolorystyczne; szara i złota.

Asus Transformer 3 Pro – recenzja wydajnej hybrydy

Ekran

12,6” calowa matryca, rozdzielczość 2880 x 1920 px, jasność pozwalająca na komfortową pracę w słońcu oraz oprogramowanie pozwalające na zarządzanie trybami pracy wyświetlacza. Czego chcieć więcej? Chociażby cieńszych ramek okalających ekran urządzenia czy równomierne podświetlenie matrycy. Dotyk działa bardzo dobrze, jest czuły i nie ma kłopotów z odczytaniem polecenia.

Asus Transformer 3 Pro – recenzja wydajnej hybrydy

Wydajność

Testowa jednostka bazująca na procesorze Intel Core I7 6500U, o taktowaniu 2.5-3.1 GHz, zintegrowaną grafiką HD 520 oraz 8 GB pamięci RAM pozwala na wydajną i szybką pracę systemu Windows 10. Na dane mamy aż 512 GB dysk SSD. Gry, pakiety biurowe czy kilka kart przeglądarki nie stanowią problemu dla tego urządzenia. Obudowa potrafi nagrzać się mniej więcej na środku, niekiedy do 40 stopni. Warto dodać, iż jeśli nie jesteśmy w stanie przywyknąć do ciągłej pracy wiatraczków, lepiej odpuścić sobie ten model.

Asus Transformer 3 Pro – recenzja wydajnej hybrydy

Aparat, głośniki i bateria

Zastosowano tutaj dwa obiektywy, frontowy 2Mpix oraz trzynastkę z tyłu. Kolejny raz nie potrafię zrozumieć takiego myślenia producentów. Urządzenie jest duże i dosyć ciężkie, więc raczej nikt nie będzie nim robił zdjęć. Moim zdaniem lepiej byłoby zrezygnować z 2Mpix oczka oraz tylnego aparatu, na rzecz dobrej kamerki do wideorozmów. Dźwięk z głośników stereo, umieszczonych na froncie hybrydy jest zadowalająca. Podobnie jak sygnały emitowane z wyjścia słuchawkowego. Czas pracy, przy zastosowanych podzespołach, pozwala na 4h pracy, w trybie mieszanym(Office, YT, WiFi). Da się jednak nieco zwiększyć ten wynik przy ciut rzadszym korzystaniu. Na więcej niż pięć godzin jednak bym nie liczył.

Asus Transformer 3 Pro – recenzja wydajnej hybrydy

Podsumowanie

Na urządzenia mobilne, wydajnością zbliżone do komputerów PC, poniekąd udało się znaleźć sposób. Warto zatem poszukać możliwości, aby takie sprzęty wytrzymywały przynajmniej dzień pracy. Wracając jednak do Transformera 3 Pro, dzięki dużej liczbie złączy oraz możliwości pogrania czy pracy, tak naprawdę ciężko jest znaleźć minus, który nakłoniłby mnie do nie polecenia tegoż tabletu.

Zalety:

  • podstawka
  • duży dysk
  • dźwięk
  • duża liczba portów
  • klawiatura i rysik w zestawie
  • sporo niższa cena od Surface z podobną specyfikacją

Wady:

  • chłodzenie
  • brak LTE
  • czas pracy

* Zdjęcia pochodzą ze stron ultrabookreview.com, unbox.ph, yugatech.com, allegro.pl

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu