Jak ożywić stare gry – Gameranger i Hamachi, poradnik.

Odpalamy stare gry na PC – multiplayer, wieloosobowe gry za darmo. Ożywiamy stare tytuły na PC, przy pomocy programów gameranger i hmachi.

Jesteś tutaj bo tęsknisz za starymi dobrymi tytułami? Wieloosobowymi starciami z innymi graczami? Ale pewnie nie możesz odpalić gry bo straciła wsparcie lub w ogóle, nie istnieją serwery. Z pomocą przychodzi poradnik Mamkomputer – „Jak ożywić stare Gry”

Czym jest Gameranger i Hamachi?

            Hamachi – Mówiąc prostym językiem, jest programem komputerowym, który ma za zadanie symulować IP. Odmienne od Twojego posiadanego. Dzięki temu rozwiązaniu IP Twoje i osób w Twoim lobby mają taki sam kierunek IP, dzięki czemu możliwa jest gra w symulacji sieci LAN, (czyli tak jakby wszyscy znajdowali się w jednym miejscu). Często już sam ten program pozwala na wspólną grę i nie wymaga innych programów. W naszym poradniku jednak zalecamy używanie obu aplikacji, w kolejnym rozdziale wyjaśnimy jak to zrobić i w co dzięki temu zagramy.

            Gameranger – Pozwoli nam symulować istnienie zewnętrznego serwera, de facto administratorem jest właściciel internetowego pokoju. Dzięki temu programowi bezpośrednio wejdziecie do gry przyjaciela (lub nieznajomego o ile wam na to pozwoli). Często do prawidłowego działania wymaga towarzystwa wcześniej omówionego Hamachi.

Poradnik – czyli co z czym.

  1. Przygodę zaczynamy od pobrania Hamachi i Gameranger. (wystarczy wpisać w wyszukiwarkę Hamachi/Gameranger official download, by pobrać aplikację z oficjalnej witryny, linki znajdziecie dla waszej wygody na samym końcu artykułu).
  • Po instalacji tworzymy konto w obu aplikacjach (bezpłatne)
  • Otwieramy i logujemy się do Hamachi, i tworzymy serwer lub dołączamy do istniejącego
  • Na listach gier Gameranger wyszukujemy interesujący nas tytuł (lista dostępnych tytułów jest na końcu artykułu)
  • Wchodzimy do gry i cieszymy się niekontrolowanym powrotem wspomnień!

Podsumowanie.

            Jak sami widzicie sprawa nie jest trudna, a sam program dość intuicyjny. Jeżeli macie jakieś pytania, napiszcie do nas w komentarzach, zawsze znajdziemy rozwiązanie.

Pomocne linki

https://www.gameranger.com/ tu pobierzesz gameranger
https://www.vpn.net/ tu pobierzesz hamachi
https://www.gameranger.com/games/ tu sprawdzisz listę kompatybilnych tytułów

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu