Jak usprawnić pisanie długich tekstów na telefonie? Klawiatura Swype

Na pewno wielu osobom zdarzyło się wpisywać naprawdę dużą ilość tekstu na urządzeniu mobilnym, na przykład pisząc służbowego maila. Używając klawiatury typu swype tę pozornie prostą czynność można znacznie przyspieszyć.

Aplikacja Swype zadebiutowała na rynku już jakiś czas temu i zyskała dużą popularność. Stała się na tyle powszechna, że niektórzy producenci zaczęli integrować ją z domyślnymi klawiaturami w swoich smartfonach, np. Microsoft w telefonach z serii Lumia.

Jak działa klawiatura Swype?
Fot. Microsoft

Swype jako oddzielna aplikacja dostępna jest na razie na Androida i iOS, jednak niewykluczone, że producent w przyszłości doda obsługę kolejnych platform. Zasada działania tego programu jest bardzo prosta – zamiast klikać w wirtualną klawiaturę wyświetlana na ekranie telefonu, po prostu przeciągamy po niej palcem. Nie musimy przy tym zachowywać szczególnej dokładności, zintegrowany z aplikacją słownik automatycznie poprawi nasze błędy. Oczywiście wśród dostępnych języków dostępny jest też polski.

Jak działa klawiatura Swype?
Fot. Nuance

 

 

Jak działa klawiatura Swype?
Fot. Nuance

Warto też wspomnieć, że Swype posiada kilka dodatkowych trybów wprowadzania tekstu, takich jak m.in. pismo odręczne i wprowadzanie głosowe. Program jest stale rozwijany, więc nie musimy się obawiać o brak wsparcia dla najnowszych urządzeń. Z aplikacji można korzystać na smartfonach, tabletach, a także na niektórych inteligentnych zegarkach, takich jak Samsung Gear S.

Jak działa klawiatura Swype?
Fot. Nuance
Jak działa klawiatura Swype?
Fot. Nuance

Swype Keyboard linki do pobrania:

Link do aplikacji (Android):

Link do aplikacji (iOS):

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu