Gry przeglądarkowe – ulubiona gra nie tylko w domu

Gry przeglądarkowe – sposób na słaby sprzęt, lista kilku popularnych tytułów, bez wymagań sprzętowych, do tych gier wystarczy chwila wolnego czasu.

Granie na PC i smartphonie jest świetnym sposobem na maksymalizacje „zysków” płynących z rozrywki. Gry przeglądarkowe są świetnym rozwiązaniem gdy mamy mało czasu na grę albo na przykład, gdy nasz sprzęt niezależnie czy to telefon czy komputer ma już swoje lata. W końcu do odpalenia poniższych tytułów będzie nam potrzebny właściwie tylko internet (ok, ostrzegamy, że nie dacie rady odpalić żadnego tytułu na Nokii 3310). Zapraszam do materiału, gdzie dowiecie się gdzie warto zaryzykować zarejestrowanie waszego konta.

Ogame – kosmiczne czuwanie

            Ogame jest już pokaźnie starą grą. Jej polska wersja miała premierę już w 2005 roku i od razu podbiła serca wielu graczy. Kosmiczny tytuł pozwalał nam na zdobywanie kawałka wirtualnego wszechświata, budowanie baz, tworzenie floty, handel, sojusze, epickie walki. Ogame ma bardzo rozbudowaną społeczność i wielu fanów. Na plus tytułu przemawia mnogość opcji, przy czym wcale nie musimy być królami strategii, bo wielu graczy skupia się na pokojowym aspekcie gry.

            Minusem jest niestety sam plus, bo rozbudowany tytuł wymaga pewnej znajomości mechaniki, a w dodatku warto w nocy sprawdzać czy nie jesteśmy atakowani, to kosmiczne czuwanie może być mniej bolesne gdy wydamy parę złotych na wszelkiej maści pomocników. Nie mniej gra warta uwagi, w końcu jest już długo na rynku.

Plemiona – zostań sołtysem roku

            Kolejną produkcją wartą uwagi są poczciwe plemiona, aktualnie wiele nowych tytułów przeglądarkowym nawiązuje właśnie do mechaniki z tej produkcji. Naszym zadaniem jest rozbudowa małej wioski w prężnie działający ośrodek. RTS dalej bardzo popularny a możecie już ograć kontynuacje czyli Tribal Wars 2.

BiteFight – wampiry i wilkołaki

            Gry z elementami RPG również mają swoją grupę zagorzałych fanów. My przyjrzeliśmy się grze BiteFight, tytułowi również będącemu już długo na polskim rynku.

            Na początku wybieramy czy chcemy grać wampirem czy wilkołakiem, dbamy o rozwój naszego nie do końca sympatycznego bohatera, wyruszamy na łowy, pniemy się w góre statystyk. Gra oferuje PvP, system klanów, oczywiście mamy też opcje po prostu rozwijać swoją postać i unikać większych walk.

Gladiatus – „to ja jestem Spartacus”

            Pozycja obowiązkowa dla fanów seriali o Rzymie, gladiatorach czy po prostu miłośników gier RPG. Rozwój bohatera jest połączony tutaj z rozbudowanym ekwipunkiem. Po za tym mamy już klasykę – najazdy na lochy, PVP, statystyki, i wielogodzinne porównywanie, które przedmioty dadzą nam lepsze bonusy. Oczywiście całość podlana rzymskim klimatem.

Podsumowanie.

            Jak widzicie gry przeglądarkowe dalej mocno się trzymają, ostatnio mieliśmy okazję oglądać premierę nowych tytułów opartych na utartych schematach. Próbowaliśmy się jednak trzymać tych najmniej wymagających sprzętowo, bo oczywiście z biegiem lat doświadczamy coraz bardziej rozbudowanych tytułów.

            Gry tego typu mają jeden wielki plus, wymagają może częstego odwiedzania, jednak zarządzanie zajmuje często krótkie chwile. Dla kogoś kto jest zajęty pracą czy nauką jest to dobra opcja by dalej być graczem a przy tym gdy już osiągamy jakiś duży sukces, czujemy identyczną satysfakcje jak podczas wygranych w grach AAA.

            Dajcie nam znać jaka jest wasza ulubiona gra przeglądarkowa, z chęcią sprawdzimy.

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu