Huawei ShotX – smartfon wyróżniający się na tle innych

Zapraszamy na kolejny artykuł, którego bohaterem będzie Huawei ShotX. Czy zawojuje on rynek swoim nietypowym, obrotowym aparatem? Przeczytajcie.

Huawei ShotX – smartfon wyróżniający się na tle innych.

Rynek smartfonów jest dosyć obszerny. Sprawia to, iż ciężko zwrócić uwagę na którykolwiek model, ponieważ wszystkie są jednakowe. No właśnie, czy wszystkie? Otóż nie. Producenci decydują się na drobne szczegóły, których innowacyjność pozwala na zaistnienie na rynku. Przykładowo, LG G5 cechował się zdejmowanym modułem z baterią. Inny producent postawił na zagiętą krawędź ekranu, jednak nie pamiętam kto był pierwszy, ponieważ dość szybko konkurencja podłapała to rozwiązanie. Czym więc może zaistnieć nasz dzisiejszy bohater. Jeśli nie zrobi na Was wrażenia czytnik linii papilarnych, umieszczony na boku urządzenia, to na pewno zainteresujecie się obracanym aparatem. To i wiele więcej znajdziecie poniżej. Zapraszam na recenzję Huawei ShotX/ Honor 7i.

Huawei ShotX – smartfon wyróżniający się na tle innych.

Wykonanie

Konstrukcja, dzięki zastosowaniu aluminium i szkła, jest bardzo dobrze spasowana i ładnie wykonana. Moduł aparatu, który znajduje się w prawym górnym rogu, jeśli patrzymy od frontu, wykonany został z tworzywa. Nie ma jednak mowy, by po dłuższym czasie otwierania i zamykania zawias się wyrobił. Co skrywa świetnie leżąca w dłoni bryła. Na lewej krawędzi wspomniany we wstępie czytnik linii papilarnych. Na górze umieszczono gniazdo słuchawkowe, zaś na dole port micro USB i głośnik mono, choć dziurki w obudowie sugerowałyby co innego. Prawy bok zawiera przyciski regulacji głośności, zasilania oraz dwa sloty na karty. Ten znajdujący się nieco wyżej pozwoli na włożenie karty nano SIM. Drugi z dostępnych jest slotem hybrydowym, co oznacza, iż włożymy tam podobnie jak w pierwszym przypadku kartę nano SIM lub micro SD. Producent sprzedaje urządzenie z naklejoną folią ochronną na ekranie i pleckach. Dodatkowa folia na wyświetlacz dołączona jest do zestawu i znajduje się w pudełku smartfona.

Huawei ShotX – smartfon wyróżniający się na tle innych.

Ekran

5,2” matryca została wykonana w technologii IPS. Cechuje się ona rozdzielczością Full HD. W efekcie, zagęszczenie pikseli wynosi 424 ppi. Wszystkie barwy są dobrze odwzorowane, lecz możemy je nieco podkręcić w dowolną stronę dzięki opcji w ustawieniach. Kąty widzenia także nie są złe. Jasność minimalna bez problemu pozwoli na czytanie pdf-ów czy przeglądania stron wieczorem. Podobnie sprawa wygląda z wartością maksymalną. Praca w słońcu będzie jak najbardziej możliwa. Wyświetlacz momentalnie reaguje na nasze polecenia, nie ma mowy o jakichkolwiek błędach w odczycie.

Huawei ShotX – smartfon wyróżniający się na tle innych.

Wydajność i Bateria

Dzięki procesorowi Qualcomm Snapdragon 616, taktowanemu ośmioma rdzeniami(4×1,5 GHz i 4×1,2GHz), grafice Adreno 405 i dwóm gigabajtom pamięci RAM pozwoli na uruchomienie większości tytułów, jednak nie zawsze na najwyższych ustawieniach. W codziennym użytkowaniu i mocniejszych obciążeniach telefon nie zwalnia, jeśli w tle nie będzie zbyt wiele otwartych programów. Kiedy smartfon nieco zwolni, wystarczy skorzystać z wbudowanego managera zadań. Po kilku kliknięciach powróci szybka reakcja. Dla jej zapewnienia dobrze będzie jeśli raz dziennie z niego skorzystacie. Przy dużych obciążeniach będzie się także wydzielało ciepło, które odczujecie na obudowie. Ogniwo o pojemności 3100 mAh wytrzyma pełny dzień normalnego korzystania. Naładowanie jej do pełna wynosi niewiele ponad dwie godziny.

Huawei ShotX – smartfon wyróżniający się na tle innych.

Aparat i Podsumowanie

Już nieco wspomniałem o aparacie zastosowanym w tym modelu. Jest on umieszczony w obracanym module, na którym oprócz 13 megapikselowego obiektywu znajdują się także dwie diody doświetlające. Zdjęcia nim zrobione są dobrej jakości. Kolory są odrobinę bardziej nasycone niż powinny. Da się dostrzec także szumy przy nawet niewielkim spadku oświetlenia. Mamy jednak cały czas do czynienia ze smartfonem umieszczonym w średniej półce. Jak na te standardy jest to bardzo dobre urządzenie. Nie mogło być jednak inaczej. Do tego zdążył nas już Huawei przyzwyczaić. A dzięki obrotowemu obiektywowi i czytnikowi na boku, sprzęt ma naprawdę duże szanse na przebicie się przez przesycony konkurencją rynek.

Zalety:

  • Wykonanie
  • Obecność czytnika linii papilarnych
  • Dobry ekran
  • Jakość zdjęć, jak na klasę średnią i ciekawie wykonany moduł aparatu
  • Dual SIM…

Wady:

  • …niestety po jego wybraniu brak rozszerzalnej pamięci (slot hybrydowy)
  • Wydajność mogłaby być lepsza
  • Sporadyczne zwolnienia przy zbyt dużej liczbie otwartych aplikacji w tle

* Zdjęcia pochodzą ze strony huawei.com

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu