Let’s Create ! Pottery – Stań się mistrzem garcarstwa !

Oto nasza propozycja jednej z przodujących gier rekreacyjnych na rynku, na urządzenia mobilne.

Let’s Create ! Pottery jest grą przeznaczoną w szczególności dla ludzi, którzy są kreatywni i pragną dać upust swoim potrzebom wykorzystania talentu projektowania wizualnego. Jeśli należysz do takich osób, lub po prostu chcesz się odprężyć przy nadawaniu kształtu i określaniu koloru swoim ceramicznym wyrobom, to nie zwlekaj dłużej ! Czekają na Ciebie długie godziny zabawy !

Let’s Create Pottery – Stań się mistrzem garncarstwa!

Let’s Create ! Pottery jest produkcją studia Infinite Dreams, która głównie słynie z gier zręcznościowych takich jak Can Knockdown czy chociażby Shoot the Zombirds. Dlaczego więc twórcy zdecydowali się na dokładnie odwroty gatunek rozrywki i czy przede wszystkim – poradzili sobie z tym zadaniem? Przekonajmy się !

Gra na jakie systemy?

Przede wszystkim warto zacząć od dostępności gry. Let’s Create ! Pottery jest dostępne na Androida (Wersja 4.1), Windows Phone oraz iOS. Jednakże, gra testowana była głównie na Androidzie 2.2 i produkcja bez problemu działała, nie psując zabawy w najmniejszym stopniu, tak więc zalecenia dotyczące wymagań sprzętu są zdecydowanie przesadzone. To bardzo dobra wiadomość dla osób, którzy mają troszkę słabszy sprzęt, ponieważ wręcz grzechem byłoby nie spróbować swoich sił w tak miodnej i odprężającej zabawie.

Cel zabawy – 3 lub 4 kroki

Celem całej rozgrywki jest jedynie spełnienie trzech lub czterech kroków. Jakich?

Otóż są to kolejno:

 1. Wyobrażenie
 2. Wytworzenie
 3. Zaprojektowanie
 4. Podzielenie się tworem z innymi (opcjonalnie)

Let’s Create Pottery – Stań się mistrzem garncarstwa!

Celem Let’s Create ! Pottery jest wcielenie się w garncarza, który produkować może wszelkiego rodzaju dzbanki, wazony, doniczki i inne ceramiczne twory jakie przyjdą Wam do głowy. Jedynym ograniczeniem tutaj jest jedynie nasza własna wyobraźnia. Jest to pierwszy punkt jaki musimy spełnić, aby zacząć tą niepowtarzalną rozgrywkę.

Po dokonanych decyzjach w naszej głowie, można przejść do punktu drugiego – Wytworzenie. W tym etapie kształtujemy obracającą się na kole gliną, która za pomocą pociągnięć naszych palców po ekranie, obiera pożądany kształt i rozmiary.

Let’s Create Pottery – Stań się mistrzem garncarstwa!

Następnym krokiem jest Zaprojektowanie. Po osiągnięciu przez wyrób odpowiedniej formy, wypalamy go nadając mu odpowiednią twardość i wytrzymałość. Teraz możemy przejść do bardziej artystycznego etapu, w którym nadajemy produktom odpowiedni kolor, wzory i inne wizualne uatrakcyjnienia. Twórcy gry zdecydowanie postarali się o szeroki wybór możliwości, dzięki którym każdy wazon jest praktycznie zawsze inny i niepowtarzalny. Do wyboru jest tu cała paleta kolorów, które możemy nanieść na nasz wyrób w warstwach. Jest to o tyle ważne, iż dopiero kolejno po sobie nakładane warstwy dają wyraźniejszy i głębszy efekt kolorystyczny, niż barwa nałożona tylko raz bądź dwa. Ponadto każdy wzór nie tylko różni się kształtem, wielkością, stylem i kolorystyką, ale również może być nakładany w dowolnym miejscu na wyrobie, dzięki czemu liczba kombinacji tworów jest praktycznie nieograniczona !

Let’s Create Pottery – Stań się mistrzem garncarstwa!

Ostatnim krokiem, choć nie wymaganym do ogromnej dawki zabawy, jest podzielenie się swoim wyrobem z innymi, w postaci udostępnienia zdjęcia na portalach społecznościowych. Jest to dodatkowy smaczek twórców, przygotowany z myślą o ludziach, którzy nie wstydzą się swoich kreacji i z chęcią przedstawią swoje umiejętności twórcze znajomym.

Kontent gry

Let’s Create ! Pottery poza zwykłym tworzeniem wyrobów ceramicznych oferuje również system swoistych misji, które polegają na tym, iż dostajemy od NPC wiadomość zawierającą zlecenie na dany wyrób. W tym trybie nie tylko zawarty jest samouczek, ale również pozwala on na całkiem inne podejście do całej zabawy. Możemy dzięki niemu starać się odtworzyć wolę zleceniodawcy, który wysyła do nas zdjęcie chcianego dzbanka bądź wazonu. Za poprawne i jak najwierniejsze odwzorowanie woli klienta otrzymujemy zapłatę w postaci monet, które wydać możemy w sklepie na nowe materiały (farby, wzory itp.). Jakby tego było mało, twórcy oferują dosłowne wytworzenie i przesłanie nam wersji mini, za niewielką opłatą, wyrobu ceramicznego, który stworzyliśmy !

Let’s Create Pottery – Stań się mistrzem garncarstwa!

Podsumowanie

Reasumując, gra Let’s Create ! Pottery jest zdecydowanie produkcją, która potrafi zrelaksować człowieka i dzięki dość prostej mechanice gry, zapewnić nam chwilę spokoju. Dzięki przyjemnej grafice oraz ścieżce dźwiękowej zanurzamy się w twórczy świat garncarstwa, który dzięki możliwości otrzymania od twórców naszego realnego wyrobu ceramicznego do rąk, na długi czas pozostanie w naszej pamięci.

Ocena gry Let’s Create ! Pottery

Plusy:

 • Niepowtarzalność naszych wyrobów ceramicznych
 • Przyjemna dla oka grafika
 • Miła, spokojna i klimatyczna muzyka
 • Szerokie możliwości odwzorowania naszej twórczości dzięki całej gamie wzorów i kolorów
 • Możliwość prawdziwego wytworzenia wyrobu

Minusy:

 • Po dłuższym czasie może się znudzić
 • Cena pełnej wersji jest stosunkowo wysoka, zaś wersja Lite (darmowa) zbyt okrojona

Pobierz na Android:

https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.idreams.pottery&hl=pl

Pobierz na iOS:

https://itunes.apple.com/us/app/lets-create-pottery-hd/id380090605?mt=8

Pobierz na Windows Phone:

http://windowsphoneapks.com/APK_Let-s-Create-Pottery_Windows-Phone.html

* Wszystkie zdjęcia z gry pochodzą ze sklepu Google Play

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu