Max Payne – klasyk zmierza na smartfony, będzie sukces?

Po ogromnym sukcesie Max Payne na konsolach i komputerach, czas przenieść rozgrywkę do kieszeni. Jak poszło? Tego dowiecie się z niniejszego artykułu.

Max Payne – klasyk zmierza na smartfony, będzie sukces?

Tytułu nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Jest to kultowa produkcja sprzed kilku lat, w którą zachwycaliście się na komputerach. Twórcy postanowili uraczyć Was ponownie tym samym, jednak teraz w dowolnym miejscu. Zdecydowali się bowiem na wypuszczenie odsłony na tablety i smartfony, która została zmodyfikowana tak, aby obsługiwać dotyk. Co z tego wyszło?

Max Payne – klasyk zmierza na smartfony, będzie sukces?

Rozgrywka

Ponownie przychodzi nam wcielić się w nowojorskiego policjanta, który był tajniakiem w agencji do spraw narkotykowych. Niestety wrobiono go w zabójstwo własnego szefa. Przez to musi teraz uciekać, ponieważ szukają go wszystkie służby na świecie. Na dodatek prowadzi on prywatne śledztwo odnośnie śmierci swojej żony i córki. Ostatnie wydarzenia w jego życiu spowodowały, iż trafia on do przestępczego świata Nowego Jorku. Tam odkrywa, że narkotyk służył do sprawdzania wpływu na sprawność żołnierzy, a swoje palce maczał w tym rząd, który sam rozpoczął ten projekt. Z racji zawodu przez nas wykonywanego oraz otaczających nas sytuacji, mamy przy sobie broń. To sprawia, iż mamy do czynienia z produkcją pełną akcji, widoczną nam z poziomu trzeciej osoby.

Max Payne – klasyk zmierza na smartfony, będzie sukces?

Sterowanie

Producent zdecydował się na wprowadzenie paru udogodnień. Dostępne są na przykład wspomagacze celowania oraz czułość przycisków, którą możemy sobie dowolnie zmieniać. Strzelanie jest dość proste. Nie przemyślano natomiast równowagi odnoszonych obrażeń. Przeciwnicy giną od razu, zaś my jesteśmy o wiele bardziej odporni. Układ klawiszy jest standardowy w przypadku gier mobilnych. Lewa strona odpowiada za ruch, prawa za wykonywane czynności jak chociażby strzał czy zmiana broni.

Max Payne – klasyk zmierza na smartfony, będzie sukces?

Podsumowanie

Rynek mobilnych gier, z racji małej ilości rozbudowanych produkcji, raczony jest portami gier z większych ekranów, które po dostosowaniu do małych, dotykowych wyświetlaczy, oddawane są do naszego użytku. Czy to dobrze. Poniekąd tak, gdyż dobrych produkcji przybywa, a tych nigdy za wiele. Niestety, takie ruchy wiążą się z tym, iż nawet nie instalując tytułu na naszym urządzeniu, dokładnie wiemy co nas czeka, ponieważ zdążyliśmy już przejść takową grę kilka razy na komputerach czy konsolach. Mimo wszystko warto czasem wrócić do świetnych produkcji, by choć na chwilę się zrelaksować w dowolnym miejscu.

Zalety:

  • Fabuła
  • Rozbudowana produkcja na urządzeniach mobilnychg

Wady:

  • Niezbyt wysoki poziom trudności
  • Zróżnicowana odporność na ataki (z korzyścią dla naszego bohatera)

Platforma testowa: Android, 2GB RAM, CPU Snapdragon 616 1,50 GHz octa-core, GPU Adreno 405

* Grafiki pochodzą ze stron rockstargames.com oraz sklepu Play

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu