Mobilna przeglądarka z logo delfina – Dolphin

Przegladarka Dolphin to alternatywa dla innych przeglądarek mobilnych, np Chroma czy Firefoxa. Zobacz recenzję przeglądarki. 

Wśród przeglądarek mobilnych na Androida prym wiedzie Chrome od Googla i nie ma co się dziwić, gdyż w większości urządzeń jest to domyślna przeglądarka. Wielu użytkowników szuka jednak jakieś odmiany. Dziś przybliżymy państwu jedną z nich: przeglądarkę mobilną Dolphin.

 

Czy Dolphin jest popularne? Najlepiej świadczy o tym 50 milionów pobrań z sklepu play ale co tak naprawdę ta przeglądarka oferuje?

Przy pierwszym uruchomieniu naszym oczom ukazuje się ekran startowy.

Mobilna przeglądarka Dolphin - opis, recenzja, wady i zalety.

Na początku może wydawać się mało ciekawe jednak w łatwy i przejrzysty sposób można je dostosować do swoich indywidualnych potrzeb.

Na co warto zwrócić uwagę? Umieszczony w prawym górnym rogu symbol  „puzzla” rozwija nam panel sterowania który umożliwia nam szybki dostęp do przydatnych funkcji. Większość użytkowników może zaciekawić tryb nocny zmieniający kolory na ciemne dzięki czemu zmniejsza się ilość szkodliwego światła docierającego do naszych oczu w warunkach gorszego oświetlenia.

Mobilna przeglądarka Dolphin - opis, recenzja, wady i zalety.

Na uwagę zasługuje również tryb prywatny oraz tyrb „Desktop” umożliwiający przeglądanie stron w wersji pełnej a nie moblinej. W tym miejscu możliwe jest również zarządzanie dodatkami zainstalowanymi do przeglądarki. Z ciekawszych warto wspomnieć np. o „web to pdf” konwertującym  (z różnym skutkiem) zawartość strony do pliku pdf. Warto w wolnej chwili kliknąć w „pobierz więcej dodatków” ponieważ można znaleźć tam coś interesującego.

Mobilna przeglądarka Dolphin - opis, recenzja, wady i zalety.

Kolejnym ważnym elementem przeglądarki jest menu ukazujące się po naciśnięciu logo z delfinem na dole ekranu. Dzięki niemu możemy zarządzać naszym ekranem startowym i dodawać skróty bezpośrednio na ekran główny naszego urządzenia , wysłać załączniki bezpośrednio do emaila, wyszukiwać treści na stronie, przeglądać pobrane pliki, zmieniać wygląd naszej przeglądarki ( na uwagę zasługuje możliwość ustawienia dowolnego zdjęcia jako tła przeglądarki) oraz przejść do ustawień zaawansowanych.

Mobilna przeglądarka Dolphin - opis, recenzja, wady i zalety.

W ustawieniach  można znaleźć takie funkcję jak obsługę flash player, rysowanie gestów, zmianę rozmiaru teksu czy włączyć domyślnie zainstalowany AdBlock. W ustawieniach zaawansowanych znajduje się wiele ciekawych funkcji odnośnie bezpieczeństwa oraz domyślnego klienta przeglądarki jednak te ustawienia polecam bardziej obeznanym użytkownikom.

Mobilna przeglądarka Dolphin - opis, recenzja, wady i zalety.

Przeglądarka dzięki wbudowanej obsłudze kart pozwala w sposób wygodny przełączać się pomiędzy otwartymi kartami co znacznie poprawia wygodę użytkowania.

Mobilna przeglądarka Dolphin - opis, recenzja, wady i zalety.

Po dłuższym przytrzymaniu na link otwiera się menu kontekstowe dające nam opcję otwarcia strony w nowej karcie lub skopiowania adresu.

Mobilna przeglądarka Dolphin - opis, recenzja, wady i zalety.

Do wad można na pewno zaliczyć braki w tłumaczeniu interfejsu. Aplikacja potrafi również  zwolnić po otwarciu wielu kart szczególnie na słabszych urządzeniach.

Dolphin jest ciekawą propozycją dla osób szukających odmiany od Chroma czy Firefoxa. Dzięki wbudowanej obsłudze kart przeglądanie sieci na telefonie lub tablecie staje się zbliżone do tego na komputerze. Duże możliwość personalizacji powodują, że obsługa staje się intuicyjna i szybka. Strony wczytywane są poprawnie i szybko, a dzięki wbudowanej obsłudze flash player możliwe jest oglądanie na nich filmów i animacji.

Zalety:

+obsługa flash player

+wbudowany AdBlock

+obsługa klasycznych kart

+możliwość instalowania dodatkowych rozszerzeń

+łatwa personalizacja

+intuicyjna obsługa

+tryb nocny

+obsługa pełnych wersji stron

Wady:

-wygląd niezgodny z material designe

-problemy z płynnością przy dużej liczbie otwartych kart

-pojawiające się reklamy

-braki w tłumaczeniu interfejsu

Pobierz Dolphin za darmo na Androida:

https://play.google.com/store/apps/details?id=mobi.mgeek.TunnyBrowser&hl=pl

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu