Gry rodzinne: Platformówki cz. 2.

Platformówki dla dzieci i całej rodziny. Przegląd gier dla dzieci i dorosłych w każdym wieku. Gry rodzinne singleplayer, w kooperacji i multiplayerze.

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy – remake gier sprzed dekady.

Gra polecana jest dla młodych graczy w wieku 7+

            Historia remasterowanych gier to niedaleka przeszłość. Cieszą się one coraz większą popularnością, czy to z powodu dostępności starych tytułów dla młodych graczy, czy też z sentymentu starszych graczy do produkcji sprzed lat.

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy to taki remaster trzech gier sprzed ponad dekady. Trylogia pierwszych tytułów z jamrajem w roli głównej została zaprojektowana z myślą o graczach PC, XONE oraz Nintendo Switch i wydana 29 czerwca 2018 roku. W rok wcześniej ukazała się na PS4. Rozgrywka gry jest dynamiczna i wciągająca, a zaprojektowana od nowa grafika i otoczenie przyciągają do gry na jeszcze dłużej.

Na przedstawioną trylogię składają się produkcje: Crash Bandicoot, Cortex Strikes Back oraz Warped. Znajdziemy w nich różnorodność poziomów, odkryjemy ciekawe lokacje, pokonamy lub ominiemy wielu interesujących przeciwników, przy okazji, zbierając owoce Wumpa. Będziemy także kręcić się z prędkością huraganu oraz cieszyć innymi aktywnościami jak nurkowanie, wyścigi rajdowe oraz latanie samolotem.

Faktem, który najbardziej zachęca do sięgnięcia po ten remaster, jest gruntowne przebudowania grafiki, poziomów, a nawet niektórych animowanych przerywników. Wszystko to oczywiście zgodnie z zachowaniem esencji rozgrywki i przede wszystkim oparciu się na pierwowzorze. Sztuka ta udała się amerykańskim producentom ze studia Vicarious Visions.

New Super Mario Bros. U Deluxe – odrobinę retro grania.

New Super Mario Bros. U Deluxe to platformówka 2D polecana graczom w wieku 3+.

Gdy Mario i jego najbliższa kompania piją sobie herbatkę w zamku Księżniczki Peach, Bowser stale knuje nowe plany. Tym razem udało mu się dosłownie wyrzucić wszystkich za mury, daleko od zamku, który zaczął oblegać. Mario, Luigi i inni towarzysze muszą jak najszybciej dostać się z powrotem. To wcale nie jest tak proste, jak się wydaje. Na ich drodze czekają aż 164 plansze i wielu przeciwników do pokonania.

Jest to jedna z tych produkcji, które łączą pokolenia, cieszą najmłodszych i przywołują dobre wspomnienia u starszych. Pozwala ona przejąć kontrolę nad Mario, Luigim, Nabbit’em, czy Toadette. Każda z tych postaci dysponuje innymi zdolnościami. Gra została wydana na Nintendo Switch, a wcześniej ukazała się na Wii U. Różnicą do wydania na Wii U jest dostępność postaci Toadette oraz lepsze obuwie Luigiego, który może znacznie szybciej pokonywać poziomy.

Rozgrywkę cechuje oczywiste zbieranie znajdziek, skakanie po platformach, poszukiwanie ukrytych lokacji, czy walka z przerośniętymi grzybami i skakanie po skorupach żółwi. Uratowanie Księżniczki Peach wcale nie jest proste i wymaga wypracowania zręczności. Do gry wprowadzono kilka trudniejszych trybów, które mogą stanowić prawdziwe wyzwanie nawet dla zagorzałych fanów serii.

Gra charakteryzuje się bardzo dobrze zaprojektowanymi poziomami. Graficznie nie różni się wiele od wydania na Wii U. Oprawa muzyczna również przypomina dawne… bardzo dawne produkcje, co wcale nie musi być jej atutem. Grę można przechodzić w dwójkę w kooperacji. Została ona wydana na Nintendo Switch 11 stycznia 2019 roku.

Knack 2 – ciekawa rozgrywka i przeciętna fabuła.

Gra została wydana 5 września 2017 roku na platformie PS4. Proponowana jest graczom w wieku 7+.

Knack to drobniutki, animowany bohater, który posiadł zdolność przyciągania małych elementów otoczenia. Dzięki temu jest w stanie przeobrażać się w silnego, rosłego golema, wyposażonego w dużą paletę ciosów, który walczy o uratowanie świata. Przeciw niemu stają gobliny. Próbują one po raz kolejny wykonać swój plan zawładnięcia nad Ziemią. Dysponują prastarą technologią, a po ich stronie stają między innymi ogromne roboty.

Rozgrywka toczy się od starcia do starcia, a w międzyczasie rozwiązujemy zagadki środowiskowe, logiczne oraz sprawdzamy swoje umiejętności w platformowych zmaganiach. Nie brakuje tu pułapek, uciekających platform, czy zagadek z przemieszczaniem obiektów lub odbiciem promieni lasera z wykorzystaniem luster. Główną atrakcją jest walka z rozmaitymi przeciwnikami, na których stosujemy ponad 20 ciekawych ciosów. Fabuła nie zachwyca, a postacie są raczej bezbarwne. Nawet główny bohater nie jest zbyt ciekawym osobnikiem.

Mimo to gra jest przyjemna i sprawia dużo radości, szczególnie najmłodszym graczom. Knack 2 można przechodzić, grając w kooperacji, a przyłączanie do rozgrywki odbywa się w locie. Warto dodać, że zespół ma kilka dodatkowych możliwości oddawania ciosów, które wyglądają bardzo atrakcyjnie. Gra powstałą na konsolę PS4.

*Filmy z kanałów YouTube: PlayStation, Nintendo,

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu