Czy to prawda, że na Windows Phone nie ma ciekawych gier? Przegląd najbardziej interesujących tytułów na tę platformę

Na platformie Windows Phone przez długi czas brakowało wielu popularnych gier i aplikacji. Dzisiaj sytuacja wygląda już o wiele lepiej, w systemowym sklepie można znaleźć zarówno odpowiedniki znanych aplikacji z Androida i iOS, jak i nowe, ciekawe gry, praktycznie z każdej kategorii. Oto krótki przegląd tych najbardziej interesujących.

Halo: Spartan Strike

Najlepsze gry na Windows Phone. Przegląd gier.
fot. Microsoft Studios

Halo: Spartan Strike to aplikacja wydawana przez Microsoft, czyli firmę tworzącą m. in. system Windows i pakiet biurowy Office. Gwarantuje to dobry poziom grafiki oraz odpowiednią optymalizację. W grze będziemy mogli znaleźć też nowe poziomy, rozgrywane na różnorodnych mapach.

 

Subway Surfers

Najlepsze gry na Windows Phone. Przegląd gier.
fot. Kiloo

Jedna z najbardziej popularnych gier na Androida jest też dostępna na Windows Phone. Zasady rozgrywki są dokładnie takie same, musimy zbierać monety i unikać pojawiających się na ekranie przeszkód. System aktualizacji również się nie zmienił – co jakiś czas wypuszczana jest kolejna wersja ze zmienionymi lokacjami i możliwym do odblokowania nowym bohaterem.

 

Asphalt 8: Airborne

Najlepsze gry na Windows Phone. Przegląd gier.
fot. Gameloft

Ta gra przyciąga użytkowników przede wszystkim realistyczną grafiką z mnóstwem efektów specjalnych. Twórcy starali się urozmaicić rozgrywkę dodając różne tryby gry: oprócz klasycznych wyścigów znajdziemy tu też poziomy polegające m. in. na wyeliminowaniu jak największej liczby przeciwników w określonym czasie.

 

Mirror’s Edge

Najlepsze gry na Windows Phone. Przegląd gier.
fot. EA

Jest to produkcja znana przede wszystkim osobom grającym na PC, jednak ma ona także swoją mobilną wersję. Główną różnicą jest tryb gry – na telefonach z systemem Windows Phone jest to po prostu dwuwymiarowa platformówka. Jednak mimo tego, Mirror’s Edge to bardzo interesująca propozycja dla wszystkich użytkowników platformy Microsoftu.

 

Final Fantasy III

Najlepsze gry na Windows Phone. Przegląd gier.
fot. SQUARE ENIX CO., LTD.

Final Fantasy III to dosyć stara gra, jednak nadal ma bardzo dobrą grywalność. Wszystkie osoby które do tej pory się z nią nie zapoznały teraz mają szansę, produkcja oprócz klasycznych platform jest dostępna na urządzeniach mobilnych, w tym także z systemem Windows Phone. Na pewno może dać nam dziesiątki godzin świetnej zabawy. Jedyną jej wadą jest cena, która w chwili obecnej została ustalona na prawie 70 zł.

 

 

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu