Puzzle Quest 2 – Lochy, zamczyska, potwory

Lochy, zamczyska, podróże i potwory to tutaj coś normalnego. Gotów jesteś na walkę z agresorami, ciesząc przy tym oko starannie wykonanymi cut-scenkami i wciągającą fabułą w istnie bajkowej oprawie graficznej? Zapraszamy do Puzzle Quest 2, czyli gry, która zapewni Ci rozrywkę na długie godziny.

Gra Puzzle Quest 2 dostępna jest na urządzenia mobilne z systemem operacyjnym iOS, Microsoft Phone oraz Android, jak i również na PC. Sprzedawcą produkcji jest BANDAI NAMCO Entertainment America Inc.

Puzzle Quest 2 – Lochy, zamczyska, potwory. Recenzja gry.

Początek gry

Puzzle Quest 2 jest to niebywale wciągająca gra RPG (Role-Playing Game, czyli gra fabularna), która połączona została z systemem prowadzenia walk w formie rozgrywki logicznej. Na początku gry tworzymy swoją postać, wybieramy jej klasę, atrybuty i od razu zostajemy wpędzeni w wir bardzo ciekawych wydarzeń, które napędzają rozbudowany wątek fabularny. Do wyboru mamy osiem klas postaci, którymi są m.in.: barbarzyńca, rycerz, mag, zabójca czy nawet druid.

Historia naszego protagonisty rozpoczyna się w wiosce, na którą napadły groźne i nieustępliwe gobliny. Decydujemy się na pomoc udręczonym ludziom i tak nasza niezapomniana przygoda się zaczyna.

Puzzle Quest 2 – Lochy, zamczyska, potwory. Recenzja gry.

Rozgrywka

W trakcie przemierzania magicznej krainy Eterii napotykamy wielu różnorodnych wrogów, zdobywamy pomocnych przyjaciół oraz ekwipunek, który umacnia naszą postać o dodatkowy pancerz i silniejsze ataki. Ponadto gra oferuje niezliczoną ilość questów, tych głównych jak i pobocznych. Te drugie posiadają system powtarzalności. Oznacza to, iż możemy je wykonywać wielokrotnie, co sprzyja nie tylko rozwojowi naszej postaci dzięki dodatkowemu doświadczeniu i złotu, ale zarazem daje okazję na podszlifowanie swoich bojowych umiejętności i budowaniu skuteczniejszych strategii. Głównym atutem gry jest jej wielowątkowość, która nie pozwala oderwać się graczowi od ekranu urządzenia.

Puzzle Quest 2 – Lochy, zamczyska, potwory. Recenzja gry.

Po zebraniu odpowiedniej ilości doświadczenia zyskujemy kolejny poziom postaci. Otrzymujemy wtedy punkty umiejętności, które rozdzielamy między nasze statystyki. Dzięki temu nasza postać staje się silniejsza, ma większe prawdopodobieństwo na wykonanie pierwszego ruchu w potyczce i tym podobne.

System walk i strategie

Gra Puzzle Quest 2 poza bardzo dobrze rozbudowanym i ciekawym wątkiem fabularnym oferuje jeszcze lepsze atrakcje w postaci toczonych walk. Jest to równie ważna co interesująca część gry, przy której spędzimy zdecydowaną większość czasu. W Puzzle Quest 2 system walki jest niezwykle oryginalną formą zmagań bohatera z przeciwnikiem polegającą na elementach logicznych. Na planszy 8×8 pól, losowo umieszczane są różne symbole. Są to runy many w pięciu kolorach (mana: żółta, czerwona, niebieska, zielona oraz fioletowa), czaszki oraz zbrojne rękawice. Naszym zadaniem jest takie przestawienie dwóch z nich miejscami, aby utworzyć rząd minimum trzech takich samych znaków. Wtedy wybrane elementy, za pomocą miłej dla oka animacji, znikają, słupki znajdujące się powyżej opadają i następuje pożądany efekt.

Typ zdarzenia zależny jest od rodzaju symboli. Tak więc ułożone symbole czaszek bezpośrednio zadają określoną ilość obrażeń oponentowi, przybliżając nas jednocześnie ku zwycięstwu. Zbrojna rękawica dodaje nam punkty, których określoną ilość potrzebujemy do wykonania silnego ataku bronią, w którą jesteśmy aktualnie wyposażeni. Ostatnim rodzajem znaków są wspomniane wcześniej runy, których określona ilość jest potrzebna do użycia umiejętności danego bohatera. I tak, jeśli gramy bezwzględnym i silnym barbarzyńcą, nasze umiejętności dominowane będą przez kolor czerwony, zaś jeśli podejmiemy się profesji druida, miłośnika natury, pożądanym przez nas kolorem będzie głównie zielony. Złoto, które otrzymujemy po wykonaniu questów, możemy wydać w sklepie u napotkanych NPC-ów, na unikatowe zbroje, bronie i pozostałe wyposażenie.

Zasady w grze są więc proste, lecz dzięki nieograniczonej liczbie wariantów każdy pojedynek nigdy nie będzie wyglądał tak samo. Gra wymaga od gracza bycia elastycznym i zdolnym do potrzeby zmiany strategii w każdej chwili. Sama rozgrywka nie jest prosta, gdyż w późniejszej fazie gry, by pokonać wymagającego przeciwnika należy przewidywać kilka ruchów do przodu, aby nie tylko zyskać przewagę nad oponentem, ale też udaremnić mu te same starania względem nas. Nie sztuką jest bowiem wykonać jedno dobre posunięcie, które po chwili stanie się bezwartościowe, gdyż oponent wykorzysta daną mu okazję na zadanie nam dotkliwych obrażeń, dzięki jeszcze lepszemu rozwiązaniu niż nasze.

Puzzle Quest 2 – Lochy, zamczyska, potwory. Recenzja gry.

Klasy postaci

Klasy postaci bardzo się od siebie różnią i każda z nich charakteryzuje się innymi umiejętnościami. Druid, dzięki zielonym runom może się leczyć, mag zadaje ogromne obrażenia, bądź ogłusza przeciwnika na parę rund dzięki niebieskim symbolom. Barbarzyńca zaś nie tylko może, za pomocą jednej umiejętności, zadać duże obrażenia, ale zarazem usunąć na przykład wszystkie żółte runy many, tym samym uniemożliwiając oponentowi na zebranie potrzebnych mu znaków, co diametralnie zmienia sytuację.

Puzzle Quest 2 – Lochy, zamczyska, potwory. Recenzja gry.

Gra Puzzle Quest 2 jest świetnym rozwiązaniem dla ludzi, którzy chcą na chwilę oderwać się od świata rzeczywistego, ale zarazem jest idealną opcją na wielogodzinne granie pełne planowania, strategii i logiki.

Ocena gry Puzzle Quest 2

Plusy:

  • Fabuła, fabuła i jeszcze raz fabuła
  • Oprawa audiowizualna
  • Multum questów, rodzajów przeciwników
  • Każda rozgrywka jest inna, dużo rozwiązań i możliwości strategii
  • Sporo zróżnicowanych klas postaci i umiejętności
  • Oryginalny i niepowtarzalny pomysł na grę

Minusy:

  • Gra bez rysika może być trudna dla ludzi z dużymi palcami (w przypadku małych wyświetlaczy)

Pobierz na Android:

Pobierz na iOS:

Pobierz na Windows Phone:

https://www.microsoft.com/en-ca/store/p/puzzle-quest-2/bxwkr3blhbg8

Pobierz na PC przez Steam:

http://store.steampowered.com/app/47540/?l=polish

* Wszystkie zdjęcia z gry pochodzą ze sklepu Google Play

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu