Recenzja gry Asphalt 8

Zobacz naszą recenzję popularnej gry wyścigowej Asphalt-8. Jak głosi hasło reklamowe producenta – 200 milionów graczy nie może się mylić! Sprawdź czy to prawda.

Recenzja gry Asphalt 8

Efektowne wyścigi, pełne akcji, skoków oraz zadań do wykonania. Na komputerach i konsolach taka produkcja już była. Tym razem, do czynienia mamy z grą mobilną, która jest najlepszą grą całej serii. Czas więc sprawdzić swoje siły w tej ścigałce. Zapraszam na test Asphalt 8 Airborne.

Recenzja gry Asphalt 8

Rozgrywka

Zgodnie z tematyką aplikacji, zadaniem gracza jest wygrywanie wszystkich wyścigów w grze. Te, zostały podzielone na sezony, które musimy odblokowywać. Odbywa się to po uzbieraniu określonej liczby gwiazdek. Jak je zdobyć? Zajmując miejsca na podium. Za pierwsze miejsce otrzymujemy trzy oczka i odpowiednio liczba zmniejsza się wraz z niższą, zajmowaną przez nas pozycją. Dodatkowe dwie, otrzymamy po wykonaniu zadań w trakcie przejazdu trasy. Poza ośmio-sezonową karierą, dostępny jest tryb multiplayer, skupiający graczy z całego świata.

Recenzja gry Asphalt 8

Dostępne pojazdy, tuning

Wszystkich tych rzeczy trzeba czymś dokonać. Producent udostępnił nam bazę 47 aut. To nie mało i nie dużo. Recenzowałem już dla Was gry, które oferowały sporo większą liczbę samochodów. Jednak nie ważne ile ich mamy, lecz to, iż są one licencjonowane. Zasiądziemy zatem za kierownicą Nissana GT-R czy skromnym kółkiem Lamborghini Veneno. Każdy pojazd może otrzymać od nas nowy lakier oraz ulepszenia nitra, silnika itp. Nie jest to rozbudowany tuning ale i tak cieszy jego obecność.

Recenzja gry Asphalt 8

Sterowanie

Jak odbywa się kierowanie autem. Gameloft zaprojektował cztery różne konfiguracje. Pierwsze z nich ogranicza się do włączania nitro i hamulca, poprzez klikanie odpowiedniej strony ekranu. Obracając nasz smartfon skręcamy, a przyspieszenie jest automatyczne. Druga opcja pozwala nam sterować gazem, dzięki wirtualnemu pedałowi. Kolejny tryb zmienia kierowanie wozem. Mamy w nim wirtualną kierownicę. Oprócz automatycznego przyspieszania, wszystko zostało po staremu. Ostatnia opcja to automatyczny gaz, skręcanie poprzez klikanie ekranu z odpowiedniej strony oraz wirtualne przyciski nitro i hamulca.

Recenzja gry Asphalt 8

Podsumowanie

Czas spędzony z grą, był dla mnie nie lada przyjemnością. Licencjonowane wozy, świetna grafika oraz różne tryby sterowania sprawiły, że ta gra nie wyleci zaraz po recenzji z mojego urządzenia, jak miało to miejsce w przypadku kilku tytułów, lecz zagości w nim na dłużej, by umilić podróże autobusem oraz przerwy między zajęciami.

Zalety:

  • 4 tryby sterowania
  • licencje na wozy
  • grafika
  • oprawa dźwiękowa
  • długi tryb kariery

Wady:

  • zajmuje dużo pamięci
  • wymaga połączenia z internetem

Pobierz Asphalt 8

na Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gameloft.android.ANMP.GloftA8HM&hl=pl

na iOS: https://itunes.apple.com/us/app/asphalt-8-airborne/id610391947?mt=8

na Windows Phone: https://www.microsoft.com/pl-pl/store/p/asphalt-8-airborne/9wzdncrfj12h

Platforma testowa: Android, 2GB RAM, CPU Snapdragon 616 1,50 GHz octa-core, GPU Adreno 405

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu