Mobilna odsłona znanego narzędzia czyli androidowy Total Commander

Total Commander przez wielu użytkowników uznawany jest za jeden z najlepszych programów do przeglądania plików na komputerze. Dla mniej doświadczonych może wydawać się mało intuicyjny jednak po przyzwyczajeniu jest świetnym narzędziem do codziennej pracy. Jedak czy to samo stwierdzenie odnosi się do jego mobilnej wersji przeznaczonej na Androida?

Total Commander w wersji mobilnej. Zobacz naszą recenzję.

Interfejs Total Commander

Jak widać na powyższym obrazku aplikacja może wydawać się niezbyt ciekawa. Widzimy napędy zamontowane w naszym urządzeniu. Jednak na pierwszy rzut oka widać kartę pamięci oraz nośnik USB, gdzie w takim razie znajduje się pamięć wbudowana w nasze urządzenie?  Występuje tu problem z nazewnictwem. Gdyż po wybraniu karty pamięci zostajemy przeniesieni do dysku naszego smartfona, a natomiast urządzenie nazwane pamięcią USB skrywa naszą kartę pamięci.  Pod spodem mamy jeszcze dostęp do dowolnego zdefiniowanego przez nas folderu oraz zdjęć i pobranych plików.  Nieco niżej wejście do katalogu głównego naszego urządzenia, zakładki i zainstalowane aplikacje.

Wtyczki

Program umożliwia pobieranie dodatkowych wtyczek.  U góry znajdują się skróty do historii katalogu inaczej drzewa, następna ikonka po prawej umożliwia nam zarządzanie zakładkami. Znajdująca się obok lupa to oczywiście wyszukiwarka jednak jej działanie nie jest obsługiwane przez ekran początkowy aplikacji. W prawym górnym rogu znajdziemy trzy kropki będące androidowym symbolem opcji i tam również znajduje się wejście do ustawień.

Total Commander w wersji mobilnej. Zobacz naszą recenzję.

Total Commander w wersji mobilnej. Zobacz naszą recenzję.

Ustawienia

Co znajdziemy w samych ustawieniach? Oprócz informacji o programie, ustawień językowych i godziny mamy opcję pokazywania ukrytych plików (w systemach UNIX-o podobnych pliki zaczynające się znakiem „.” domyślnie oznaczają pliki systemowe i nie są widoczne dla przeciętnego użytkownika). Osoby ceniące sobie personalizację na pewno ucieszy możliwość ustawienia wyglądu aplikacji. Na uwagę zasługuje również możliwość otwarcia dwóch paneli roboczych podobnie jak to wygląda w komputerowej wersji programu.

Total Commander w wersji mobilnej. Zobacz naszą recenzję.

Aplikacja pozwala również na obsługę gestów, przez przesunięcie palca na obszarze roboczym możemy z łatwością przełączyć się między otwartymi panelami.

Podsumowanie

Total Commander w wersji na Androida jest odpowiednim narzędziem dla osób szukających alternatywy od preinstalowanych przez producenta menadżerów plików. Umożliwia szybkie przeglądanie plików bez zbędnych funkcji. Dzięki paru dodatkom takim jak obsługa dwóch paneli naraz lub obsługa archiwów(?) aplikacja spełnia swoje zadanie.

Plusy:

  • porostota działania
  • obsługa dwóch paneli roboczych w tym samym momencie
  • wbudowany menadżer archiwów
  • możliwość przeglądania plików systemowych

Minusy:

  • nieintuicyjny podział nazw pamięci na ekranie startowym
  • brak zabezpieczeń przed usuwaniem plików systemowych

Total Commander do pobrania ze Sklepu Play na urządzenia z Androidem:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ghisler.android.TotalCommander&hl=pl

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu