Huawei Nova  – recenzja nieprzeciętnego chińczyka

Przyglądamy się dziś nowemu modelowi chińskiego producenta – Huawei Nova. Wyszukamy jego zalety i wady. Sprawdzimy czy warto zainwestować w ten model.

Huawei Nova  - recenzja nieprzeciętnego chińczyka

Nowy produkt tej firmy ledwie zdążył pojawić się na rynku, a w rankingach uwzględniających wygląd sprzętów mobilnych bije inne telefony na głowy. Jak zatem sprawdzi się od strony technicznej? To postaram się dla Was sprawdzić.

Huawei Nova  - recenzja nieprzeciętnego chińczyka

Wykonanie

Konstrukcja wykonana z aluminium, dobrze leży w dłoniach. Na górze urządzenia, poza szklaną wstawką, znajdziemy gniazdo słuchawkowe. Przeciwległa strona obdarzona została odrobiną tworzywa oraz portem USB-C.  Prawa strona zawiera standardowe przyciski fizyczne. Szufladka na karty znajdzie się więc na ostatniej wolnej krawędzi. Urządzenie posiada czytnik linii papilarnych, którego umiejscowienie, jak to się obecnie spopularyzowało, znalazł się na pleckach smartfona.

Huawei Nova  - recenzja nieprzeciętnego chińczyka

Ekran

5” matryca charakteryzuje się technologią IPS, rozdzielczością 1920 – 1080 pikseli (Full HD) oraz zagęszczeniem pikseli na poziomie 440 ppi. Co z tego wynika? Po pierwsze, świetna czytelność treści wyświetlanych na ekranie. Nie są one poszarpane. Dzięki dużej różnicy jasności minimalnej i maksymalnej, ludzie aktywni na zewnątrz oraz nocni Markowie nie będą mieć powodów do narzekań. Po drugie, kąty widzenia są świetne. No i reakcja na dotyk. Jednym słowem, bajka.

Huawei Nova  - recenzja nieprzeciętnego chińczyka

Wydajność i Bateria

3 GB RAM, Snapdragon 625, Adreno 506 oraz Android 6.0.1 z nakładką producenta w wersji 4.1 nie dają powodów do określenia Novy mianem ślimaka czy żółwia. Aplikacje działają sprawnie, nawet gry pokroju Real Racing 3 nie klatkują. Codzienne, podstawowe polecenia także nie stanowią problemu. Drobne lagi pojawić się mogą w przypadku zbyt wielu otwartym procesom w tle naraz. Akumulator o pojemności 3020 mAh, wystarczy na naprawdę intensywny dzień pracy. Osoby mniej aktywne, po ładowarkę sięgną co dwa dni.

 

Aparat i Podsumowanie

Frontowa kamerka do wideo rozmów charakteryzuje się rozdzielczością 8 Mpix. Do konwersacji na Skype czy FB wystarczy. Przeciwległa matryca, 12 Mpix, która odpowiadać będzie za robione przez Was zdjęcia sprawi, że kolejnym waszym zakupem będzie aparat. Słaba ostrość i odwzorowanie barw, z pewnością nie przyciągną fotografów do tego modelu. Co by jednak nie mówić, ogólna wizja Novy zasługuje na polecenie. Świetny wygląd, nieprzeciętna wydajność oraz świetny ekran. Gdybym miał w chwili obecnej kupić telefon dla siebie, wybór padłby na testowaną dziś pozycję.

Zalety:

  • ekran
  • wykonanie
  • bateria
  • czytnik linii papilarnych

Wady:

  • aparat
  • dyskomfort spowodowany wysokimi temperaturami obudowy

* Zdjęcia pochodzą  ze stron huawei.com, saturn.pl oraz purepc.pl

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu