Jak walczyć w Nexusie?

Każdy kto zaczynał przygodę z nową grą Heroes of the storm, miał problem z oswojeniem jej mechanik, w tym poradniku ułatwimy to wszystkim!.

Czym jest Heroes of the Storm?

          HOTS to MOBA, w której wykorzystywane są postacie z wszystkich uniwersum Blizzarda, który to z kolei tworzy gry od przeszło 25 lat!
Tak więc pole manewru już na samym początku mieli bardzo dobre, mnóstwo postaci z zapleczem historycznym zawartym w Diablo, Warcrafcie i innych produkcjach Zamieci. Fani gier blizzarda byli zachwyceni nową produkcją w 2015 roku. Cieszyć się tym tytułem mogli użytkownicy komputerów z Windowsem i MAC OS.

Podstawowe informacje.

          W Heroes of the Storm mamy aktualnie do dyspozycji 6 klas (ról) postaci, a są to tankowie, brutale, zabójcy dystansowi, zabójcy w zwarciu, uzdrowiciele i pomocnicy. Podstawowy skład powinien zawierać tanka, uzdrowiciela i przynajmniej jednego zabójce. Sprzymierzeńcy jak i my powinniśmy skupiać się na eliminacji wrogich uzdrowicieli w pierwszej kolejności czy to poprzez zasadzkę czy też poprzez wrzucenie opponenta w środek naszej drużyny w celu odesłania go w zaświaty. Weteran gry stara się też samemu nie karmić przeciwnej drużyny punktami doświadczenia, które otrzymuje się za zabójstwa graczy a co za tym idzie uczy się pozycjonować w odpowiedni sposób.

Early game i SOAK.

        We wczesnej fazie gry przy standardowej mapie cała drużyna powinna zebrać się na środkowej alejce w celu zebrania potencjalnego first killa co przełoży się na dobry początek meczu, jednak pamiętajmy żeby nie być zbyt chytrym ponieważ łatwo możemy wpaść w zasadzkę.
Tuż po pierwszej walce, kiedy to już stronnicy dojdą do pola walki postacie typu solo lane powinny pójść na górną i dolną aleje w celu zbierania expa dla drużyny a przy okazji pushować wierze wroga. Jest to kluczowy element ponieważ musimy zdobyć jak najwyższy poziom do pierwszego zadania, w momencie kiedy mamy już przewagę poziomu jesteśmy gotowi do kolejnego team fightu. Po zdobytym objectivie powinniśmy wrócić na swoje linie w celu kontynuacji soakowania.

Co to są kampy i kiedy je zdobywać?

            Heroes of the Storm jako dość rozbudowana MOBA poza celem głównym mapy posiada również kampy, zależnie od mapy mogą być to najemnicy, którzy pomogą nam pushować linię. Wśród najemników najczęściej możemy znaleźć oblężniczych najemników, którzy działają na podobnej zasadzie co katapulty czyli mają obrażenia obszarowe i zwiększony zasięg, są też mocarni najemnicy charakteryzujący się dużą ilością PŻ i często są wstanie zadać dotkliwe obrażenia. W HOTS są jednaj jeszcze najemnicy, znacznie potężniejsi od wyżej wymienionych – bossowie, są dość problematyczni do zrobienia jednak mają bardzo duży potencjał do pushowania linii w momencie kiedy my możemy uczestniczyć w wykonywaniu zdania. Na niektórych mapach znajduje się jeszcze jeden typ kamp w postaci różnych przedmiotów. Po Zrobieniu tego typu kampy możemy podnieść, na przykład działko strzelające do przeciwników lub stymulator leczący sojuszników i nas na danym obszarze, ponadto dość istotna jest również wizja, którą na niektórych mapach możemy zdobyć poprzez przejmowanie pewnych punktów znajdujących się na mapie.
Teraz kiedy już wiecie co czym jest mniej więcej powinniście wiedzieć, że kampy typu najemnicy – za wyjątkiem bossów, jak i działka czy stymulatory powinny zostać zdobyte tuż przed wykonywanym zdaniem w celu zmuszenia przeciwnika do obrony lini. Kampy typu Boss robimy zazwyczaj zaraz po unicestwieniu wrogiej drużyny, ponieważ wtedy jest to najbezpieczniejszy moment na tego typu akcje, nikt przecież nie chciałby stracić bosa na rzecz przeciwnika, który odbije nam go w ostatniej chwili, byłoby to bardzo bolesne a nawet może to przesądzić o wyniku meczu.

Late game.

Pod koniec meczu lub w momencie kiedy nasze postacie jak i przeciwnika mają wysoki poziom radze trzymać się w grupie ponieważ wtedy bardzo łatwo można zgankować pojedynczego zawodnika przez co znacznie osłabić drużynę, tak więc samemu trzeba wówczas trzymać się w grupie i polować z drużyną na odosobnionych wrogów. Late game jest kluczowy ponieważ nawet w momencie kiedy przeciwnicy maja dużą przewagę na liniach, ich niewielki błąd może, przechylić szalę zwycięstwa na naszą stronę, nie raz już udawało mi się wygrać mecz, który wydawałby się przegranym, niestety ale to działa w dwie strony i Wasz błąd również może Was słono kosztować.

Co po meczu?

Po meczu dostajemy expa w zależności od tego jak graliśmy, od długości trwania meczu no i oczywiście od rezultatu  naszych starań. Ilość doświadczenia zdobytego do naszego konta możemy zwiększyć poprzez stymulatory. Dzięki kolejnym poziomom dostajemy złoto i lootboxy za złoto możemy kupować bohaterów jak i elementy kosmetyczne czy też jeszcze więcej lootboxów.
Z loot boxów zaś możemy otrzymywać skórki, wierzchowce, bohaterów, grafitti, portrety, odłamki czy też wyżej wymienione stymulatory. Tak więc pamiętajcie, im bardziej będziecie się starać tym więcej dostaniecie i szybciej uzbieracie na Waszego ulubionego bohatera!
Do fanów blizzarda! For The Alliance!

Wymagania sprzętowe Heroes of the Storm
Procesor:Intel Core 2 Duo E6600 2.4 GHz/AMD Athlon 64 X2 5600+ 2.8 GHz.
Pamięć RAM: 3 GB RAM.
Karta graficzna: NVIDIA® GeForce® 8600 GT lub ATI Radeon™ HD 4650 lub Intel® HD Graphics 3000.
Pamięć na dysku twardym: 20 GB HDD.
System operacyjny: Windows 7/8/10.

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu