Najnowszy flagowiec z Windowsem 10 na pokładzie – Lumia 950

Windows Phone nadal nie cieszy się popularnością porównywalną do iOS i Androida. Microsoft robi co może żeby poprawić jego pozycję na rynku, m. in. poprzez tworzenie kolejnych wersji flagowych smartfonów. Jednym z nowszych produktów jest Lumia oznaczona numerem 950.

1

 

Jak przystało na nową generację flagowców Lumia 950 jest wyposażona w najnowszą wersję systemu, czyli Windows 10. Jest to jednocześnie jeden z pierwszych telefonów obsługujących Win 10, co oprócz zalet wynikających z posiadania nowego systemu ma pewne wady: w świeżo wydanych Lumiach często można zauważyć pewne błędy oprogramowania, takie jak samoczynne restarty.

2

 

Specyfikacja techniczna raczej nie zaskakuje. Co prawda Microsoft najmocniejsze podzespoły postanowił zostawić dla większej wersji flagowca, ale i tak nikt nie powinien narzekać na wydajność systemu, tym bardziej że mówimy tu o systemie, który z natury ma mały apetyt na zasoby sprzętowe.

Specyfikacja Lumia 950

Procesor: Qualcomm Snapdragon 808

Układ graficzny: Adreno 418

Pamięć RAM: 3 GB

Pamięć wbudowana: 32 GB + czytnik kart pamięci microSD

Ekran: AMOLED, 5.2 cala, 1440 x 2560 px

Bateria: 3000 mAh

Aparat: 20 i 5 Mpix

Grubość: 8,25 mm

Szerokość: 73,2 mm

Wysokość: 145 mm

Waga: 150 g

3

 

Do zalet można zaliczyć także dobrej jakości aparat, gniazdo miniUSB typu C oraz możliwość użycia trybu Continuum, który w połączeniu z odpowiednią stacją dokującą oraz monitorem pozwoli na używanie smartfonu jako komputera.

4

 

Lumia 950 wyróżnia się na tle innych telefonów głównie ze względu na użyty system operacyjny. Ma on zarówno swoje wady jak i zalety, ale głównym mankamentem jest niezbyt duża ilość aplikacji dostępnych w sklepie. Kolejnym minusem może być wygląd telefonu – wystający pierścień aparatu nie sprawia najlepszego wrażenia.

Lumia 950 jest już dostępna w Polsce, w cenie ok. 2600 zł.

* Wszystkie zdjęcia pochodzą od firmy Microsoft.

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu