Jak grać na telefonie w produkcje przeznaczone na Game Boy’a? Aplikacja My Boy!

Wielu z nas pamięta czasy, kiedy na rynku konsoli przenośnych królowały urządzenia takie jak Nintendo Game Boy Advance. Były pozbawione realistycznej grafiki 3D, za to pozwalały grać w klimatyczne gry, takie jak kolejne serie Pokemon czy The Legend of Zelda.

Emulator Game Boy ’a na Androida
Fot. Fast Emulator

Od tamtego okresu możliwości przenośnych urządzeń do gier znacznie wzrosły. Pojawiły się konsole takie jak PSP i PSV, zdolne wyświetlać zaawansowaną grafikę 3D. Znacznej poprawie uległy też podzespoły telefonów – nowoczesne smartfony już jakiś czas temu przewyższyły możliwościami ostatnie Game Boye. Na systemy mobilne zaczęły pojawiać się aplikacje umożliwiające uruchomienie starszych gier z innych platform, przykładem takiego programu jest omawiany emulator My Boy!

 

Emulator Game Boy ’a na Androida
Fot. Fast Emulator
Emulator Game Boy ’a na Androida
Fot. Fast Emulator

Po zainstalowaniu program automatycznie wyszukuje odpowiednie pliki gier dostępne w pamięci telefonu i na karcie SD. Wyświetla także wirtualne klawisze pozwalające sterować postacią. Są one przezroczyste, więc nie zasłaniają okna gry. Ich układ możemy dowolnie modyfikować, a nawet usuwać te niepotrzebne.

Emulator Game Boy ’a na Androida
Fot. Fast Emulator

Aplikacja oferuje naprawdę szerokie możliwości personalizacji, pozwala m.in. przypisać sterowanie do ruchów telefonem czy też ustawić proporcje wyświetlanej gry. Możemy także przechowywać kilka różnych zapisów, niezależnych od funkcji „save”, obecnej w większości produkcji. W przypadku długich fragmentów dostępna jest także opcja przyspieszenia rozgrywki.

Emulator Game Boy ’a na Androida
Fot. Fast Emulator

Linki do pobrania emulatora My Boy.

My Boy! Jest dostępny w sklepie Google Play pod podanym linkiem:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.fastemulator.gba

Możemy też zdecydować się na jego darmową wersję, która nie oferuje jednak tak wielu funkcji:

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu