Microsoft To Do – nareszcie przestaniesz mieć kłopot z organizacją?

Dziś na warsztat bierzemy program Microsoft To Do, który powinien nam pomóc w lepszym i szybszym wykonywaniu zadań. Sprawdź czy tak będzie?

Microsoft To Do – nareszcie przestaniesz mieć kłopot z organizacją?

Bardzo często zdarza się Wam zapomnieć o czymś ważnym? Mnie chyba nagminnie. Podobnie jest z organizacją zadań dla samego siebie. Jak nie ma nic pilnego w danej chwili to zapewne o tym zapomnę. I tak po pewnym czasie zbiera się ogrom spraw do ogarnięcia w krótkim terminie. A przecież mogłem to zrobić wcześniej. No właśnie mogłem. Gdybym jeszcze o tym pamiętał… . Na szczęście z pomocą przychodzi do nas sam Microsoft ze swoją aplikacją. Czy jest ona warta uwagi? Sprawdźmy to.

Microsoft To Do – nareszcie przestaniesz mieć kłopot z organizacją?

Interfejs

Aplikacja jest bardzo przejrzysta i czytelna. Po lewej stronie mamy tak jakby mini menu, w którym widzimy naszą miniaturkę z grafiką, którą wybraliśmy na naszym koncie Microsoftu. Pod spodem widzimy zakładki, które dodaliśmy do tej pory, a pod nimi opcję dodania kolejnej. Resztę zajmuje baner z nazwą zakładki i obszar, w którym wyszczególnione są nasze zadania. Cóż, to chyba tyle. Aplikacja sama w sobie jest dość prosta i minimalistyczna, toteż w tej kwestii nie ma za dużo o czym mówić.

Microsoft To Do – nareszcie przestaniesz mieć kłopot z organizacją?

Funkcjonalność

Przejdźmy zatem do sprawności działania. Dodawanie stron za pomocą wcześniej wspomnianego plusika z lewej strony jest bardzo proste i działa jak należy. Jednym ruchem tworzymy nową listę. Następnie na górnym banerze mamy możliwość zmiany jej nazwy i pozostaje nam jedynie dodawanie kolejnych pozycji na liście . Te, które już wykonaliśmy odznaczamy „ptaszkiem” przed nazwą czynności, po czym podświetla się on na zielono, a to co zostało zaznaczone zostaje przekreślone. Bez obaw, proces ten jest odwracalny. Klikając dwukrotnie w jedno z naszych późniejszych zajęć, naszym oczom ukazuje się drugie menu po prawej stronie, te już ściśle związane z jedną, konkretną czynnością. W nim mamy możliwość dodania kolejnych punktów, po których wykonaniu ukończymy całe zadanie, dodanie terminu, na kiedy mamy je wykonać, przypomnienia oraz krótkiej notatki.

Microsoft To Do – nareszcie przestaniesz mieć kłopot z organizacją?

Podsumowanie

To chyba wszystko o tej aplikacji. Jeśli spośród tych wszystkich spraw do zrobienia, o których zapominamy, nie zapomnimy o naszym dzisiejszym bohaterze, być może wszystkie nasze kolejne czynności nie nagromadzą się na jeden termin, gdyż zdołamy wykonać je wcześniej. Warto wspomnieć o dostępności na wielu platformach, bowiem oprócz tych systemów, które znamy z dużych ekranów, aplikacja wspiera również iOS oraz Android. Podsumowując jednym zdaniem, program zasługuje na naszą uwagę i jest bardzo przydatny, jednak to czy na pewno wykonamy jakieś zadanie, nawet po przypomnieniu od To Do, zależeć będzie jedynie od nas samych.

Zalety:

  • Dostępność na wiele platform
  • Przejrzysta i funkcjonalna
  • Darmowa

Wady:

  • Wymaga posiadania konta microsoft

* Grafiki pochodzą ze stron twitter.com, medium.com, zapier.com oraz intowindows.com

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu