Mobilna przeglądarka Mozilla Firefox – co warto o niej wiedzieć?

Zarówno na rynku przeglądarek desktopowych, jak i mobilnych znajduje się naprawdę wiele produktów. Niektóre z nich istnieją tylko w wersji na komputery stacjonarne i laptopy, inne – tylko jako aplikacje mobilne. Jednak najbardziej popularni producenci adresują swoje programy do prawie wszystkich urządzeniach.

 

Mobilna przeglądarka Mozilla Firefox - co warto wiedzieć?

W Polsce wśród bardziej doświadczonych użytkowników cieszą się popularnością głównie dwie przeglądarki: Google Chrome i Mozilla Firefox. Tego pierwszego nie trzeba chyba nikomu przedstawiać, coraz częściej znajduje się wśród domyślnych programów na Androidzie. Inaczej sytuacja ma się z Firefoxem. Początkujący użytkownicy zazwyczaj korzystają z wbudowanego programu do obsługi internetu i nie zastanawiają się nad przejściem na inną przeglądarkę.

Czym tak właściwie Firefox różni się od Chrome i innych tego typu aplikacji? Mobilne przeglądarki są obecne już tyle czasu, że wszystkie posiadają bardzo zbliżone do siebie funkcje. Program od Mozilli nie ustępuje w tej kwestii przeglądarce Google Chrome: posiada obsługę wielu kart, wyszukiwania bezpośrednio w pasku adresu, a także tryb prywatny oraz liczne dodatki rozszerzające możliwości przeglądarki.

Mobilna przeglądarka Mozilla Firefox - co warto wiedzieć? Mobilna przeglądarka Mozilla Firefox - co warto wiedzieć? Mobilna przeglądarka Mozilla Firefox - co warto wiedzieć?

 

Wydawać by się mogło że nie ma potrzeby zmieniać przeglądarki, skoro wszystkie mają bardzo podobne funkcje. Mimo to można zauważyć pomiędzy nimi pewne różnice. Najbardziej rzucający się w oczy jest interfejs Mozilli, który jest bardziej zaokrąglony i w opinii niektórych ładniejszy od prostego, kanciastego interfejsu w Chrome. Firefox ma także kilka rozwiązań których nie znajdziemy u konkurencji.

Mobilna przeglądarka Mozilla Firefox - co warto wiedzieć? Mobilna przeglądarka Mozilla Firefox - co warto wiedzieć?

 

Jednak głównym powodem do zmiany przeglądarki jest synchronizacja otwartych kart i zakładek ze stacjonarną wersją programu. Dzięki temu nasze urządzenie mobilne „pamięta” wszystkie ulubione witryny oraz ostatnio przeglądane strony. Pozwala to np. w prosty sposób kontynuować przeglądanie portalu informacyjnego po wyjściu z domu.

Jeżeli więc jesteś użytkownikiem desktopowej wersji Firefoxa powinieneś zainteresować się także jego mobilną wersją. Jest ona dostępna zarówno na smartfony z systemem Android, jak i iOS (Windows Phone jest niestety nieobsługiwany).

 

 

* Wszystkie zdjęcia pochodzą od fundacji Mozilla.

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu