Nowhere Prophet – bolesna pielgrzymka do pradawnej krypty.

Wciel się w rolę proroka i stratega w grze Nowhere Prophet. Poprowadź ludzi do tajemniczej krypty. Znajdź dla nich dom, gdzie znów będą mogli poczuć się ludźmi.

Nowhere Prophet to roguelike z elementami surwiwalu i turową taktyczną walką w stylu dobrej karcianki. Jest to niezwykle trudna gra, która wymaga skupienia i odrobiny szczęścia po swojej stronie. Nie, żeby nie dało się tu wygrać, ale poziom trudności jest naprawdę wysoki.

Człowiek bez technologii.

Tu akcja toczy się w postapokaliptycznym świecie, gdzie ludzkość została pozbawiona możliwości użytkowania narzędzi zaawansowanych technologicznie. Gracz wchodzi w rolę proroka, który prowadzi ludzi do osławionej krypty, gdzie podobno wciąż można korzystać ze zdobyczy technologicznych dawnych czasów. To jemu ludzie powierzają swoje życie i poddają się jego niepodważalnej woli.

Którą drogą się wybrać?

W grze poruszamy się po dwuwymiarowej mapie. Mamy do wyboru kilka dostępnych ścieżek. Każda prowadzi nas do innych niebezpieczeństw i zdarzeń losowych. Możemy także natrafić na miejsce do odpoczynku, czy przygodnego spotkania z miejscową ludnością, która zawsze może przyłączyć się do naszej pielgrzymki. Z drugiej strony, napotkanych można ograbić, czasem po krótkiej i nierównej walce.

Walka w karcianym i taktycznym stylu.

Walka to taktyczna i turowa przeprawa, gdzie zadaniem jest zabicie dowodzącego przeciwnymi oddziałami. Tu karty losowane są spośród podlegających nam jednostek ludzi. Każdy z oddziałów ma swoje własne statystyki i zdolności specjalne. Na polu bitwy mogą znajdować się dodatkowe elementy otoczenia, takie, jak np. skały. Dodatkowe posunięcia w walce i własne statystyki ma postać proroka, który także może wykonywać ruchy podczas własnej tury. Zwycięstwa pozwalają na odebranie zdobyczy, czasem w postaci nowych kart – oddziałów.

Zdarzają się też i cuda.

Mimo wysokiego stopnia trudności gra czasem potrafi zaskakiwać wynikiem potyczki. Np. gdy ma się już niemal pewność porażki, zdarza się prawdziwy cud, odwracający losy potyczki na naszą korzyść. Czyżby prorok miał za sobą wsparcie z nieba? Czasem bywa i odwrotnie. Trzeba też pamiętać, że jest to gra z gatunku roguelike, więc mamy do dyspozycji tylko jedno życie, które warto sobie cenić. Porażka oznacza konieczność rozpoczęcia gry od nowa.

Podsumowanie.

Grafika została pięknie zaprojektowana w pastelowej stylistyce nawiązującej do postapokaliptycznego uniwersum. Gra pod tym względem jest naprawdę wyjątkowa. Całość uzupełnia muzyka nakłaniająca do walki, skomponowana w bardziej nowoczesnym stylu.

Nowhere Prophet potrafi zajść za skórę. Mimo wszystko gra może okazać się jedną z tych małych perełek w świecie komputerowych karcianek. Pytaniem jest, czy jesteśmy na tyle wytrzymali, by dotrwać do końca tej pielgrzymki.

Zalety
– Świetna karcianka.
– Każda gra jest inna.
– Jedno życie i duże wyzwanie. (Doskonała dla zapalczywych)
– Fantastyczna i nietypowa oprawa wizualna.
Wady
– Nie dla niedzielnego gracza.
Minimalne wymagania sprzętowe.
System operacyjny: Windows 10, 7 or Vista
Procesor: 2 GHz
Pamięć: 4096 MB RAM
Miejsce na dysku: 1 GB dostępnej przestrzeni

*Zdjęcia z oficjalnej strony gry nowhereprophet.com

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu