Nowoczesne konto email za free – interia.pl

Przyszedł czas na kolejną propozycję konta pocztowego, tym razem sprawdzamy skrzynkę na interia.pl. Wyniku naszego testu przedstawiamy w niniejszym artykule.

W celu założenia konta na Interii wchodzimy na stronę: poczta.interia.pl

Wchodzimy na adres poczty i widzimy to co u innych dostawców. Po lewej stronie formularz rejestracji oraz możliwość rejestracji, a na większej części strony niestety reklama. Ruszamy z rejestracją, w formularzu wymagane jest podanie płci, roku urodzenia oraz trzech kategorii zainteresowań, według nas jest to całkowicie zbędne, ale jest to umieszczone, aby usługodawca mógł spersonalizować wysyłane do nas reklamy…. Do wyboru mamy trzy domeny (interia.pl, interia.eu oraz poczta.fm).

Czas założenia konta to 1 minuta i 28 sekund.

porównanie kont email

Ranking najlepszych, darmowych kont pocztowych!

Przez kilka dni testowaliśmy najpopularniejsze i bezpłatne konta pocztowe w Polsce. Czas poznać wyniki naszego testu biorąc pod uwagę ocenę ogólną, jak również zwycięzców w poszczególnych kategoriach. [czytaj dalej…]

Kodem zabezpieczającym założenie konta jest standardowa CAPTCHA.

Test poczty interia.pl. Ocena konta, plusy i minusy.

Wchodzimy na skrzynkę i pierwsze co się rzuca w oczy to brak reklam i ciekawy interfejs. Po lewej stronie w estetycznie zbudowanej belce mamy ikony prowadzące do najważniejszych folderów poczty. Jest to dopiero co wprowadzony layout poczty, tak więc jeszcze możliwość powrotu do starego układu.

Test poczty interia.pl. Ocena konta, plusy i minusy.

Co ważne wiadomość mailowa otwiera się obok listy wiadomości, co dla nas jest świetnym rozwiązaniem, ponieważ zdecydowanie ułatwia czytanie wiadomości przy jednoczesny podglądzie listy odebranych listów.

Test poczty interia.pl. Ocena konta, plusy i minusy.

Niestety brak reklam na skrzynce nie był trwały, po kolejnym zalogowaniu, w oknie gdzie otwierają się wiadomości pojawiła się wielka reklama, jednak częściej jest ona zastępowana banerami informującym o nowych funkcjach poczty. Zdecydowanie wolimy oglądać banery promujące pocztę niż reklamy! Wersja płatna skrzynki, która pozwala całkowicie uniknąć reklam kosztuje tylko 14,76 złotych rocznie.

Ogólnie interfejs poczty ma charakter bardzo nowoczesny, świetnie wkomponowany w całość strony, i można śmiało powiedzieć, że jest zdecydowanie inny od poprzednich kont. Nam ta „inność” bardzo się podoba. Oczywiście do wyboru mam też kilka skórek, które możemy zmienić w ustawieniach poczty, które też mają ciekawy układ.

Test poczty interia.pl. Ocena konta, plusy i minusy.

 

Konto posiada anty-spam oraz antywirusa. Parametry konta są następujące, nielimitowana pojemność konta oraz 100 MB jako maksymalna wielkość załącznika (podgląd załączników jest na liście wiadomości, nie musimy go otwierać).

Aby usunąć konta pocztowe należy przejść do ustawień konta. Następnie w zakładce „Dane użytkownika” na samym dole formularza odznacz checkbox przy opcji: 'W przypadku gdy konto będzie w trybie bezpłatnym, wyrażam zgodę na otrzymywanie niezamówionych informacji handlowych…’ i kliknij button „Zapisz”.

Test poczty interia.pl. Ocena konta, plusy i minusy.

Na stronie która się pojawi wybierz opcję usunięcia konta.

poczta interia

Po wpisaniu hasła możemy usunąć konto.

Test poczty interia.pl. Ocena konta, plusy i minusy.

Po wykonaniu powyższych kroków nastąpi automatyczne wylogowanie i konto zostanie zlikwidowane.

Podsumowanie:

+ nieograniczona pojemność konta, nowoczesny interfejs, ciekawy układ strony, ograniczona liczba reklam w interfejsie,

– reklamy (na stronie logowania), dość skomplikowany proces usuwania konta

Ocena:

– proces zakładania konta – 8/10 pkt

– interfejs – 10/10 pkt

– pojemność konta oraz wielkość załącznika – 8/10 pkt

– brak reklam – 6/10 pkt

– intuicyjność  –  9/10 pkt

ocena ogólna – 41/50

porównanie kont email

Ranking najlepszych, darmowych kont pocztowych!

Przez kilka dni testowaliśmy najpopularniejsze i bezpłatne konta pocztowe w Polsce. Czas poznać wyniki naszego testu biorąc pod uwagę ocenę ogólną, jak również zwycięzców w poszczególnych kategoriach. [czytaj dalej…]

Podziel się wiedzą z innymi

14 odpowiedzi na "Nowoczesne konto email za free – interia.pl"

 1. NIE polecam! Oszuści i nic poza tym. Wykupiłem usługę ,,Poczta bez reklam,, zapłaciłem 19 zł a nie ma żadnego rezultatu. Składając reklamacje otrzymałem odpowiedź że to co dostaje jest z adresów z których kiedyś korzystałem albo które otrzymały mój adres mailowy od innych firm. Bez sensu wydane pieniądze.

  Odpowiedz
  1. Najgorsza poczta z możliwych. Interia wyłudził a pieniądze nie wywiązując się z umowy. Wykupiłem pakiet „poczta bez reklam” 1 rok 30 zł. I co, i nic, po za tym że jestem lżejszy o 30 zł. Minie rok i rezygnuje z tych oszustów.

   Odpowiedz
 2. Mam tę pocztę od kilkunastu lat i używałem jej jako moją główną skrzynkę pocztową . Ale z tym już koniec !!! Szlag mnie trafił właśnie z powodu reklam . Rozumiem że można czasem coś wysłać każdy chce zarobić lub jakoś się utrzymać ale to to już przesada… Zmieniłem ją właśnie na swoją śmieciową skrzynkę , Chcą i przysyłają śmieci to będą w niej tylko śmieci do usunięcia… Właśnie sobie poszukałem co inni o niej piszą żeby im wystawić opinię ale widzę że wszyscy są tak samo zachwyceni jak ja.. Pozdrawiam..

  Odpowiedz
 3. Nie rozumiem tylko, dlaczego przysyłają spamy w środku nocy. Wyciszyłem powiadomienia z tego powodu. Prawdopodobnie chcą mnie w ten sposób zmusić do płatnej poczty. Metoda durni a efekt będzie odwrotny. Ponieważ korzystam z tej poczty prawie 20 lat, trochę mi zajmie zmiana adresu pocztowego wszędzie tam, gdzie go podawałem. Ale jak się z tym uporam, to z wielką satysfakcją nacisnę przycisk zamykający na zawsze ten adres pocztowy. Mam jeszcze dwa inne adresy u innych dostawców i zgadzam się z przedmówcami – zdecydowanie najgorsza i bezczelna poczta. Tyle.

  Odpowiedz
 4. jak maile przychodzą to fajnie ale nie przychodzą i nie ma opcji powiadomienia, że nie doszły. Później przyszła mi kara za nie odebranie towaru bo ?/? to interia i tyle. Cóż szczerze nie polecam, zapłacę ale za pocztę która działa a nie naraża mnie na kary.

  Odpowiedz
 5. Zdecydowanie najgorsza poczta w Polsce. Maile przychodzą z kilkugodzinnym opóźnieniem (na innych serwisach czeka się max. kilka sekund).

  Odpowiedz
 6. more racjonalniej · Edit

  Jak wyżej, witajcie przy okazji, najgorsza poczta z wszystkich jakie posiadam. Zaczynam małą kampanię przeciwko ich praktykom. Taką nieśpieszną ale nieubłaganą.
  Są jak rząd(obojętnie który) -tworzą problemy na górze, by proponować płatne rozwiązania na dole. Przepychają tony spamu, żeby wymusić płatność. A zaraz po okresach próbnych „bez reklam” dostajemy nauczkę za niewykupienia konta nazwijmy to normalnego -spam ciężarówkami zwożony.
  Do tego bardzo częste zamulenia na różnych platformach i sporo awarii
  Używam z nawyku ale powoli się wycofuję z tego szamba

  Odpowiedz
 7. uważajcie , bo po wykupieniu konta bez reklam na 7 dni przed opływem końca terminu płatnej poczty przysyłają taka ilość reklam tejże poczty ze głowa boli. Na samym końcu, w ostatnim dniu straszą, że bez przedłużenia konta płatnego po 30 dniach usuną to konto. Ono nie przechodzi automatycznie do opcji darmowej z reklamami.

  Odpowiedz
 8. Używam wiele płatnych kont e-mail a to po to, by robić kopie wiadomości – na każdym koncie są te same wiadomości; unikam w ten sposób sytuacji że jakiś SB-operator usunie mi wiadomości. Jest to trochę pracochłonne ale potrzebne. Do poczty (tym razem płatnej) na Interia powróciłem po wielu latach po usunięciu z powodu ogromnej ilości reklam. Jest zdecydowanie lepsza od WP, O2 i Home.pl (Home.pl za 61,50 zł wygaśnie po kilkunastu latach, za 37 dni). Konto na Interia.pl wydaje się być nowoczesne ale np. tworzenie czarnej listy (filtry) jest zdecydowanie złe, mało czytelne, zbędnie rozstrzelone i o wiele gorsze od Home.pl. Usunięcie konta na Home.pl spowodowane jest także faktem, że z powodu handlowania adresami e-mail przez różnych dupków, napływa mnóstwo reklam, ofert różnego rodzaju etc a rejestr filtra anty-spamu zawiera około 1000 adresów e-mail i IP.

  Odpowiedz
 9. Najgrsze konto. Kiedyś było spoko, a teraz skasowali mi maile z ostatnich 10 lat bo nie zaglądałem na konto 90 dni. Nawet nie uprzedzili. Straciłem bardzo ważne wiadomomości przez tych…… brak słów.

  Odpowiedz
 10. Najgorsza poczta z jaka miałem doczynienia. Inwigilują zawartośc poczty .Na czyjeś zlecenie wykasowują korespondencję która ma być dowodem w sądzie .UB dwudziestego pierwszego wieku

  Odpowiedz

Komentarz do postu