Samsung Gear S2 – czy jest równie innowacyjny co poprzednik?

W kwestii inteligentnych zegarków sporo się ostatnio dzieje. Firmy często prezentują swoje nowe modele, Samsung znany przede wszystkim z produkcji smartfonów nie jest tu wyjątkiem.

Minął już prawie rok od premiery Samsunga Gear S. Dla przypomnienia – oferował on modem pozwalający na łączenie się z siecią bez pośrednictwa smartfonu. Dzięki takiemu rozwiązaniu można go było nazwać smartfonem noszonym na nadgarstku, chociaż nie sprawdzał się on idealnie we wszystkich zastosowaniach, głównie ze względu na mały ekran.

Samsung Gear S2 recenzja koreańskiego smartwarcha.
Fot. Samsung

Model Gear S2 również wprowadza kilka nowości, a największą z nich ma być sam wyświetlacz. Jak wiadomo Samsung do tej pory decydował się głównie na prostokątne ekrany (często zakrzywione), a w najnowszym produkcie tej firmy znalazło się miejsce na okrągłą tarczę. Skąd taka zmiana? W końcu w poprzednim modelu z serii Gear S producent starał się jak najbardziej naśladować smartfon, a do tego lepszy jest przecież klasyczny, prostokątny ekran. Jednak teraz Samsung postanowił upodobnić swój inteligentny zegarek… właśnie do zegarka. Może to zabrzmieć dziwnie, ale warto pamiętać że do tej pory większość smartwatchy przypominała raczej małe komputerki noszone na nadgarstku.

Samsung Gear S2 recenzja koreańskiego smartwarcha.
Fot. Samsung

Sposób obsługi również ma przypominać klasyczny zegarek. Oczywiście otrzymujemy dotykowy ekran, ale oprócz tego mamy do dyspozycji także ruchomą bransoletę i dwa przyciski umieszczone po bokach obudowy. Specyfikacja kształtuje się następująco:

Wyświetlacz: 1,2” 360×360 px

Procesor: Exynos 3250

RAM: 512 MB

Pamięć wewnętrzna: 4 GB

Bateria: 250mAh lub 300mAh (w zależności od wersji)

Komunikacja: Bluetooth, WiFi, NFC (opcjonalnie 3G)

System operacyjny: Tizen

Samsung Gear S2 recenzja koreańskiego smartwarcha.
Fot. Samsung

Producent oferuje dwie wersje tego zegarka, standardową i bardziej elegancką (Gear S2 Classic). Pierwsza wersja ma dodatkowo występować w dwóch odmianach – z Bluetooth lub też z dodatkowym modemem 3G. Ceny urządzeń jeszcze nie są znane.

Samsung Gear S2 recenzja koreańskiego smartwarcha.
Fot. Samsung

 

Plusy i minusy Samsunga Gear S2:

+okrągły wyświetlacz i niecodzienny sposób obsługi

+smartwatch wygląda bardzo elegancko, zwłaszcza w drugiej wersji

-nie powinniśmy spodziewać się zbyt długiego czasu pracy na baterii

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu