Androidowa rozrywka wymagająca myślenia cz.2 – Brain it on the truck!

Jeśli szukasz gry logicznej, wymagającej myślenia, Brain it on the truck jest grą dla Ciebie. Zobacz naszą recenzję. Pobierz grę ze sklepu.

Brain it on the truck jest grą logiczną, w której naszym zadaniem jest przetransportowanie zielonego ładunku na ciężarówce w odpowiednie miejsce na mapie. Miejsce to jest zaznaczone czerwonym kwadratem. W celu zaliczenia poszczególnego etapu należy ładunek utrzymać w punkcie docelowym przez co najmniej pięć sekund. Proste prawda? Ale po kolei.

Brain it on the truck - gra na myślenie. Recenzja gry.

 

Interfejs

Sama gra posiada środowisko 2D. Tło przedstawione jest w postaci kartki w kratkę co może nam od razu sugerować, że będziemy musieli coś rysować lub pisać. Kolory są jasne, jednak nie męczą naszych oczów nawet w trakcie długiej rozgrywki. Menu główne umożliwia nam włączenie i wyłączenie efektów dźwiękowych oraz melodii grającej podczas gry. Możemy tu również znaleźć  informacje o developerze oraz inne jego produkty. Po dotknięciu przycisku oznaczonego symbolem play na odtwarzaczu przechodzimy do wyboru światów oraz map.

Brain it on the truck - gra na myślenie. Recenzja gry. Brain it on the truck - gra na myślenie. Recenzja gry.

Światy są trzy. Czym się różnią od siebie? Po pierwsze interakcją między graczem a elementami gry. Prostym przykładem jest różnica pomiędzy „on the ground” a „whitout gravity”, jak można się domyśleć w tym pierwszym elementy samoczynnie spadają nam na powierzchnię, natomiast w tym drugim jeżeli chcemy osiągnąć taki efekt należy to zrobić samodzielnie.

Każdy świat jest podzielony na etapy, za przejście których gracz dostaje gwiazdki. W pierwszym świecie jest tych etapów 72.  Poszczególne etapy różnią się od siebie postawionymi wymaganiami przed graczem, elementami otoczenia oraz trudnością. I mimo że wyglądają podobnie to gracz odczuwa różnicę pomiędzy każdym z nich.

Brain it on the truck - gra na myślenie. Recenzja gry.

 

Sposób rozgrywki

Sterowanie jest proste. Naszą ciężarówką poruszamy za pomocą strzałek na dole ekranu. Jako że jest tu środowisko 2D to mamy możliwość jeżdżenia wyłącznie do przodu i do tyłu. Jednak najważniejszym elementem gry jest możliwość rysowania. Odbywa się to przez pociągnięcie palcem w wybranym przez gracza miejscu. Precyzja takiego rozwiązania może wydawać się niezbyt dokładna, ale po chwili wprawy każdy powinien dać sobie radę. Dla części osób przydatna może być lupa. Pokazuje ona w przybliżeniu wycinek ekranu na którym właśnie odbywa się rysowanie  i dodatkowo umożliwia wykonanie tej czynności bardziej precyzyjnie.

Co jednak w sytuacji gdy nie możemy znaleźć odpowiedniego rozwiązania? Z pomocą przychodzą nam podpowiedzi. Działają one na zasadzie przekierowania na reklamę a następnie pokaże nam się film z przykładowym rozwiązaniem. Wymaga to oczywiście połączenia z Internetem.

W zależności od ilości narysowanych linii graczowi przyznawane są gwiazdki. Ich maksymalna ilość to 5 a minimalna to 0. Warto zdobywać ich jak najwięcej, ponieważ od ilości zdobytych gwiazdek zależy ilość odblokowanych poziomów.

 

Podsumowanie

Brain it on the truck jest grą która zapewni użytkownikowi rozrywkę w dobrym wydaniu. Gra wciąga i można przy niej spędzić dużo czasu. Zróżnicowanie poszczególnych etapów sprawia, że rozrywka nie jest monotonna. Jak większość gier logicznych i ta ma jedną ogromną wadę potrawfi irytować gracza w szególności gdy rysowana przez nas linia nie spełni naszych wymagań.

Plusy:

  • dobrze zachowana fizyka
  • interakcja z otoczeniem
  • zróżnicowanie poszczególnych poziomów
  • system podpowiedzi w postaci filmów
  • wciągająca rozrywka

Minusy:

  • jak w większości gier logicznych również ta może doprowadzić gracza do frustracji

Gra do pobrania za darmo ze sklepu Google Play:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.wooggames.brainitonthetruck&hl=pl

Gra na system iOS do pobrania ze strony iTunes:

https://itunes.apple.com/pl/app/brain-it-on-the-truck!/id1148891628?mt=8

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu