Gry rodzinne – LEGO

Gry LEGO to niesamowite historie, wielkie przygody i najwspanialsi bohaterowie dzieciństwa. To świetne gry akcji okraszone niecodziennym humorem.

Ostatnie odsłony gier z serii LEGO opierają swoją fabułę na produkcjach znanych z kinowych ekranów. Znajdziemy także gry oparte o popularne serie kreskówek, komiksów i największych w historii serii, takich jak np. Gwiezdne Wojny. W grach wcielamy się w role superbohaterów, czarodziejów i rycerzy Jedi.

Zdarzają się produkcje, które w jakiś sposób próbują nas zaskoczyć. Można na przykład wchodzić w skórę najniebezpieczniejszych na świecie złoczyńców, czy zwiedzać proceduralnie generowane mapy, biorąc udział w wojażach po krańcach kosmosu.

Inspiracje gier.

W grach z serii LEGO znajdziemy fabułę oparta na innych produktach rozrywkowych. Nowe tytuły idą z duchem czasów i starają się dostosować do oczekiwań młodych odbiorców. Znajdziemy wiele inspiracji największymi światowymi hitami ostatnich lat, takimi jak Harry Potter, Avengersi, Bohaterowie z komiksów DC, czy opowieści o wojnie w niezwykle odległej przyszłości w Star Wars.

To, co jest największą siłą np. opowieści o superbohaterach, to możliwość częstej lub całkiem dowolnej zmiany bohatera, którym w danej chwili się steruje. W ten sposób można przechodzić grę setką bohaterów jednocześnie, wykorzystując ich najlepsze cechy na własne potrzeby. W innych wypadkach bohaterów zmieniamy między misjami.

Klockowe światy

Wiele tytułów z logiem LEGO ma duży, otwarty świat, po którym możemy dowolnie się przemieszczać. Jedną i wyjątkową piaskownicą jest LEGO Worlds, gdzie w proceduralnie generowanym świecie można budować, cokolwiek się tylko zapragnie. Da się tu zwiedzać rozmaite światy z ciekawymi biomami, z lochami pełnymi skarbów.

Innym, niezwykle udanym projektem wartym polecenia jest LEGO City: Tajny Agent. W tej produkcji musimy złapać najgroźniejszego przestępcę w mieście. W tym celu wykorzystujemy naszą podwójną tożsamość. Tak jak większość gier z serii jest to typowa gra akcji przedstawiona z perspektywy trzeciej osoby. Osadzona w pełnym trójwymiarze pozwala graczowi na bardzo dużą swobodę ruchów.

Praktycznie we wszystkich grach z serii znajdziemy niecodzienny, specyficzny humor, skierowany przede wszystkim do najmłodszych odbiorców, ale nie tylko. Wstawianie głupkowatych gagów i scenek stało się już chyba rytuałem dla twórców serii.

Wiele tytułów z serii LEGO daje graczom wielką swobodę. Poczynając od otwartych światów, a kończąc na niezliczonej liczbie lokacji, zdatnych do odwiedzenia i dziesiątkach bohaterów, których losami można kierować. Wśród tych produkcji znaleźć można prawdziwe perełki, takie jak np. LEGO Star Wars: The Force Awakens, której fabuła w wielkiej mierze oparta została o kinowy hit. Ale niestety zdarzają się też tytuły słabe, których nie warto polecać. Przy tak dużej rozbieżności w jakości dostarczanej przez serię, warto sprawdzić, zanim zakupi się grę z logiem LEGO.

Trzeci wymiar

Gry z serii LEGO to przede wszystkim trójwymiarowe gry akcji, z elementami innych gatunków, których jakość oprawy z każdym wydaniem staje się lepsza. To produkcje z ciekawymi historiami do opowiedzenia, z bohaterami, których można zapamiętać i pierwszorzędną akcją. Z dobrą oprawą dźwiękową i z czasem wyśmienitymi lektorami. To na pewno gry, które odbierają nam wieku, a dla najmłodszych są możliwością doskonałej zabawy wielkimi bohaterami dzieciństwa.

*Filmy z kanałów YouTube: Star Wars, Marvel Entertainment, Cenega Polska

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu