Instalacja sterowników bez płyty CD

Zapewne czasami zdarza Wam się zgubić płytę, np. płytę ze sterownikami, co wtedy? Mamy na to przygotowane dla was dwa sposoby, które omówię w tym poradniku. Niewielkim problemem może się okazać fakt iż potrzeba tutaj połączenia internetowego. Najlepiej połączyć się kablem sieciowym RJ-45, bo połączenie kablowe nie wymaga dodatkowych sterowników.

I.Sposób:

 1. Klikamy start i wpisujemy w wyszukiwarce „Windows update”, klikamy na ikonę i czekamy aż się uruchomi.
 2. Po włączeniu się okna Windows Update zaznaczamy opcję „Sprawdź, czy są aktualizacje” (zaznaczone czerwonym kółkiem) i czekamy aż komputer sprawdzi czy są dostępne aktualizacje (jeśli zrobiliśmy format to system sam wykryje niezainstalowane sterowniki).
  Instalacja sterowników bez płyty CD. Wyszukiwanie aktualizacji Windows
  Wyszukiwanie aktualizacji Windows
 3. Jeśli nie wiesz jakie masz podzespoły w Twoim komputerze, to po zakończeniu wyszukiwania aktualizacji zaznacz opcję „Ważne aktualizacja są dostępne” (zaznaczone na czerwono), zaznacz wszystkie aktualizacje i kliknij ok. Następnie zrób to samo z „Opcjonalne aktualizacje” ( zaznacz wszystko oprócz języków) i kliknij zainstaluj aktualizacje.
  Opcje aktualizacji Windows
  Opcje aktualizacji Windows

  W moim przypadku jest tylko jedna Ważna aktualizacja.

  Wybór aktualizacji Windows
  Wybór aktualizacji Windows
 4. Po zakończeniu pobierania i instalacji system sam spyta się czy restartować system, oczywiście restartujemy.

Sposób ten jest polecany osobom, które mało znają się na obsłudze Windowsa i dla tych którzy mogą poświęcić więcej czasu.

II.Sposób:

 1. Wchodzimy w wyszukiwarkę gogle i wpisujemy „slim drivers” i wybieramy stronę z której będziemy pobierać program (link dla leniwych: Pobierz SlimDrivers ).
 2. Po pobraniu pliku instalacyjnego włączamy go, dajemy kolejno: I Agree, Decline (ponieważ nie zainstalujemy niepotrzebnego oprogramowania) i czekamy aż instalacja dobiegnie końca.
 3. Upewniamy się, że mamy zaznaczoną opcję „ Launch SlimDrivers now” (zaznaczone czerwonym kółkiem). Dajemy Finish, czekamy aż program się uruchomi. Program jest w języku Angielskim dlatego pokażę krok po kroku co należy zrobić aby poprawnie zainstalować sterowniki.
  Instalacja SlimDrivers
  Instalacja SlimDrivers
 4. Upewniamy się, że jesteśmy w zakładce „Home” (zaznaczone białym kółkiem), następnie klikamy w prawym dolnym rogu „ Start Scan” (zaznaczone fioletowym kółkem).
  Skanowanie systemu programem SlimDrivers
  Skanowanie systemu programem SlimDrivers
 5. Po zakończeniu skanowania program pokaże jakie sterowniki mamy nie zainstalowane lub dla których jest dostępna aktualizacja.
 6. Po kolei instalujemy każdy sterownik klikając na „Download Update” (zaznaczone czerwonym kółkiem). Z prawej strony ekranu, wyświetli nam się okno „ Do you want to create a restore before continuing?” klikamy „No” i czekamy aż zainstalują się nam sterowniki.
  Aktualizacja sterowników programem SlimDrivers
  Aktualizacja sterowników programem SlimDrivers
 7. Po zainstalowaniu wszystkich sterowników dobrze jest zrobić restart systemu.

Czasami zdarza nam się zgubić płytę, ale już od teraz wiecie, że nie musi to oznaczać końca świata, gdyż z naszym poradnikiem dacie sobie znakomicie radę.

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu