Zestawienie najlepszych gier wszechczasów – najlepsze bijatyki

Zapraszamy na szóstą część serii zawierającą zestawienie najlepszych gier wszechczasów. Dziś przerobimy najlepsze bijatyki i skupimy się na wszelkiego rodzaju bójkach w grach wideo. 

Zestawienie najlepszych gier wszechczasów – najlepsze bijatyki

Niedawno omawialiśmy gry o tematyce sportowej i nasze dzisiejsze zestawienie niejako również nawiązuje do sportu. Jest to dość męski temat, jednak w pojęciu sportowym, na ringu znajdziemy również kobiety. Jednak niezależnie od płci, nasz artykuł z cyklu gier wszechczasów skierowany jest do wszystkich. Zerknijmy na dzisiejsze propozycje.

Zestawienie najlepszych gier wszechczasów – najlepsze bijatyki

Mortal Kombat X

Pierwszy tytuł na liście i od razu wzbudza swoje zainteresowanie dostępnością na wiele platform. Co czeka na gracza. Przede wszystkim spora liczba wojowników. Nie zabrakło nowych, jednak jeśli graliście w poprzednie odsłony to z pewnością część z nich będzie Wam znajoma. Naszym zadaniem jest pokonanie przeciwnika w bezpośrednim starciu na arenie. Co ciekawe, twórcy zaimplementowali wiele trybów rozgrywki, w tym także tryb fabularny.

Tekken  Tag Tournament 2

Tytuł dostępny był jedynie na konsole PS3, Xbox 360 oraz WiiU. Serii tej oczywiście nikomu przedstawiać nie trzeba. Jak zawsze twórcy Bandai Namco dali graczom możliwość skorzystania z około 50 różnych postaci, którymi toczyć będziemy starcia. Całości towarzyszy bajkowa grafika. Dla ciekawych swoich możliwości, oprócz trybów indywidualnych, dodano także możliwość gry online.

Zestawienie najlepszych gier wszechczasów – najlepsze bijatyki

Tekken Dark Resurrection

Pomimo dostępności tylko na jedną platformę zdecydowałem się umieścić tutaj owy tytuł. Dlaczego? Ponieważ oferowany był on na niezwykle popularną konsolę przenośną, jaką było PSP. Posiadacze tegoż urządzenia niejednokrotnie konkurowali ze sobą na szkolnych przerwach. Jak w każdej odsłonie tej serii naszym zadaniem jest walka z przeciwnikiem, wypełniona licznymi, często przekoloryzowanymi ciosami zadawanymi w przeróżnych kombinacjach.

Zestawienie najlepszych gier wszechczasów – najlepsze bijatyki

Street Fighter IV

Ciekawostką w tej grze jest jej dostępność na komputery osobiste. Wydana w 2009 roku czwarta odsłona serii pozwalała nam toczyć pojedynki wybranym wojownikiem z niezbyt sporej liczby postaci, bowiem było ich zaledwie 25. Wartym wyróżnienia jest też sposób ukazywania walk. Są one pokazywane w 2D, jednak bohaterowie starć wykonani zostali w trójwymiarze. Interesujące nieprawdaż?

Zestawienie najlepszych gier wszechczasów – najlepsze bijatyki

SoulCalibur 2

Bardzo stara, jak na realia gier wideo, produkcja pozwalała nam na walkę o artefakt. Ten miał zostać zdobyczą kierowanego przez nas herosa. Aby tego dokonać mogliśmy skorzystać z dostępnych broni i wyposażenia. Oprócz tego, czekały nas liczne niespodzianki oraz sporo, bo aż siedem form rozgrywki. Jeśli posiadacie jeszcze Xboxa lub PS2 to warto przypomnieć sobie ową produkcję.

Zestawienie najlepszych gier wszechczasów – najlepsze bijatyki

Injustice 2

Ostatnia na dziś propozycja jest jeszcze całkiem świeża. Powstała w 2017 roku bijatyka dostępna jest na wszystkie nowe platformy oraz urządzenia z systemem android oraz ios. Co zostało przewidziane dla graczy? Tak, macie rację. Są to walki bohaterów J Potyczki są miejscami dość brutalne. Nie ma jednak mowy o monotonii jak to niekiedy bywa w różnorakich grach wideo. Dlaczego? Otóż, mamy do czynienia z fabułą nawiązującą do komiksu oraz pierwowzorem gry. W trakcie potyczek mamy też opcję  zbierania kolejnych części ekwipunku, który może zmienić wygląd naszego bohatera lub jego specjalnych możliwości.

Podsumowanie

Dzisiejszy artykuł po brzegi wypełniony był bójkami, które często bywały zbyt mocno przesadzone przez twórców, jednak czasami o to właśnie chodzi, jeśli naszym celem jest osiągnięcie sukcesu sprzedażowego i zainteresowania graczy. W następnej części będziecie mieć do czynienia z propozycjami multiplayer.

* Źródła: kaiserfightnight.pl, gryonline.pl, dailymotion.com oraz smashcustommusic.com

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu