Przydatne APKI. Optymalizacja

Z cyklu przydatne APKI, przejrzymy dziś najciekawsze naszym zdaniem aplikacje do optymalizacji i czyszczenia systemu Android. 

Przydatne APKI. Cztery aplikacje do optymalizacji Androida.

Posiadacze urządzeń z systemem Android, niejednokrotnie uskarżają się na spowolnienia w działaniu systemu. Jak wszyscy dobrze wiedzą, jest to spowodowane niepotrzebnie zajmowaną pamięcią operacyjną i podręczną. Decyzja może być tylko jedna. Trzeba ją po prostu uwolnić od śmieci, a do tego służą programy do optymalizacji. Dzisiejsze zestawienie to moja TOP 4.

Przydatne APKI. Cztery aplikacje do optymalizacji Androida.

Clean Master

Zdecydowanie cieszy się największą popularnością w swojej kategorii. Za jego pomocą usuniemy tzw. pliki śmieci, uwolnimy nieco RAM-u, wyczyścimy powiadomienia, a dodatkowo będziemy chronieni dzięki elementowi antywirusowemu, jednak na tą ostatnią pozycję poleciłbym osobny program. Dodatkowym atutem jest możliwość optymalizacji pracy baterii, dzięki czemu wydłużymy jej czas pracy. Dostępna za darmo, link poniżej.

Przydatne APKI. Cztery aplikacje do optymalizacji Androida.

360 Security

Oprócz czyszczenia telefonu, powyższy program oferuje ochronę naszej prywatności, poprzez blokadę aplikacji i ustawień, chcących wykraść nasze dane. Można chcieć więcej? Obok Clean Master, jedna z chętniej pobieranych pozycji, w kwestii optymalizacji, również dostępna bezpłatnie dla użytkowników sprzętów mobilnych.

Przydatne APKI. Cztery aplikacje do optymalizacji Androida.

CM Security

Clean Masterowi chyba nikt nie jest w stanie podskoczyć, jednak 360 Security już tak, bowiem pod względem liczby pobrań, druga propozycja Cheetah Mobile spycha konkurentkę na trzecią pozycję. Oprócz optymalizacji i ochrony antywirusowej, program zlokalizuje nasz telefon w przypadku kradzieży i załata luki w zabezpieczeniach, dzięki skanowaniu i dbaniu na bieżąco o bezpieczeństwo naszych Androidowych gadżetów.

Przydatne APKI. Cztery aplikacje do optymalizacji Androida.

AiO Toolbox

Funkcje konkurencji pojawiają się również i w tej propozycji, wzbogaconej o intuicyjny interface graficzny. Wysoko oceniana przez innych korzystających, przez co cieszy się równie dużą popularnością. Poza czyszczeniem, za jej pomocą mamy dostęp do zarządzania plikami, tak jak w eksploratorze. Możemy zatem przenieść, skopiować plik czy folder, bądź rozpakować formaty ZIP. Zdecydowanie na plus. Nie mogło być inaczej, program również dostępny jest za darmo dla wszystkich.

Podsumowanie

System Android ma to do siebie, że jeśli o niego nie dbamy, uraczy nas wirusami i spowolnieniami w działaniu systemu. Możemy jednak do tego nie dopuścić. Wystarczy zainstalować jedną z powyższych pozycji i regularnie, z ich pomocą czyścić nasze smartfony/ tablety.

Przydatne APKI. Zapowiedź serii.

* Zdjęcia pochodzą ze stron techreblic.com, andro4all.com, cmcm.com oraz sklepu Play.

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu