Asphalt Xtreme – powiew świeżości serii

Prezentujemy recenzję gry Asphalt Xtreme napisanej na urządzenia mobilne z Androidem, iOS-em i Windowsem Phone. Zobacz, czy gra spełnia Twoje oczekiwania.

Asphalt Xtreme – powiew świeżości serii. Recenzja gry od mobilnej.

Jeszcze kilka lat temu, kiedy królowały telefony z klawiaturą, a furorę robiły gry java, chętnie grywałem w wyścigi od Gameloftu. Na Androidzie czy iOS zmieniła się grafika oraz polepszono fizykę aut, jednak główne zamierzenia pozostawały niezmienne. Dlatego też producent postanowił na odejście od tematu i wypuścił edycję Overdrive. Nie była to udana odsłona, lecz postanowiono ponownie zejść z wcześniej obranej ścieżki. Tym razem nazwano ją Xtreme. Jak się sprawdzi? Zobaczcie sami. Zapraszam.

Asphalt Xtreme – powiew świeżości serii. Recenzja gry od mobilnej.

Rozgrywka

Programiści przywrócili nam możliwość sterowania pojazdami, tak jak w poprzednich częściach, a nie na zasadzie przesuwania palcem, niczym w Temple Run, jednak na tą część poświęcę osobny akapit. To co rzuca się w oczy i prezentowane jest na filmach promujących grę, to ucieczka z asfaltowych nawierzchni, na rzecz szutrów, pustynnych piasków, bagien, błota i lodu. Moim zdaniem taki kierunek, wprowadzający jednocześnie nutkę świeżości, to dobra trasa. Reszta pozostaje niezmienna. Kupujemy samochody i wygrywamy nimi kolejne wyścigi. Te znajdują się w dwóch trybach; single oraz multiplayer. Oprócz nich, występują misje ograniczone czasowo czy specjalne wyzwania.

Asphalt Xtreme – powiew świeżości serii. Recenzja gry od mobilnej.

Sterowanie

Wracając do sposobów kierowania autem, jest ich kilka. Pierwszy wykorzystuje akcelerometr. Za jego pomocą skręcamy, a przesuwając palcem uruchamiamy nitro lub hamulec. Przyspieszenie jest automatyczne. Nie jest to niestety wygodne rozwiązanie, na uprzyjemnienie sobie podróży, ponieważ w ograniczonych ruchowo miejscach nie będziemy w stanie precyzyjnie prowadzić pojazdu. Oprócz tego, możemy sterować wirtualną kierownicą, zewnętrznym kontrolerem, bądź skręcając w lewo lub prawo, klikając na ekranie interesującą nas stronę. Warto wypróbować każde rozwiązanie, aby wybrać najbardziej nam odpowiadające. Po tym procesie, rozgrywka będzie już tylko miłym relaksem, chyba że należycie do graczy, którzy dość żywiołowo reagują na niepowodzenia w trakcie grania.

Asphalt Xtreme – powiew świeżości serii. Recenzja gry od mobilnej.

Podsumowanie

Cóż mogę powiedzieć na sam koniec? Producent zrozumiał swój błąd i ponownie oddał graczom to, co sprawiało, iż zostawali z produkcjami Gameloftu na dłużej. Można by rzec, że popularny Asphalt 8 otrzymał nowe mapy i wozy. Oprócz tego, obie gry praktycznie niczym się nie różnią. Uważam to za dobry ruch i liczę na kolejne nowości, nie zmieniające podstawowych zamierzeń.

Zalety:

  • Nowe tereny wprowadzające nowość do serii
  • Kilka sposobów kierowania do wyboru
  • Grafika
  • Bogata baza pojazdów

Wady:

  • Mikropłatności

Platforma testowa: Android, 2GB RAM, CPU Snapdragon 616 1,50 GHz octa-core, GPU Adreno 405

* Grafiki pochodzą ze stron androidpolska.pl, forum-android.com.pl oraz sklepu Play.

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu